Tesla Model 3 získal v testech bezpečnosti NHTSA perfektních 5 hvězdiček

Americká organizace NHTSA (Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu) zveřejnila hodnocení bezpečnosti vozu Tesla Model 3. Elektromobil dosáhl celkového hodnocení 5 hvězdiček, ale také získal nejvyšší skóre v každé kategorii a podkategorii. Stejně impozantních výsledků automobilka dosáhla již dříve u vozů Model SModel X.

NHTSA testovala Model 3 při čelním nárazu rychlostí 56 km/h do zdi, při bočním nárazu do vozu rychlostí 62 km/h a na bezpečnost při převrácení.

Již před vydáním oficiálního hodnocení NHTSA pro Model 3 Elon Musk chválil jeho bezpečnostní prvky. Během posledního měsíce na Twitteru Musk zmínil, že absence motoru poháněného fosilními palivy dává vozům možnost větších deformačních zón. Také zdůraznil, že Model 3 má „nejlepší bezpečnost mezi automobily střední třídy“.

Bezpečnostní technologie doporučené NHTSA, jako jsou čelní kolizní varovný systém s predikcí střetu, podpora dynamických brzd, bezprostřední brzdění v případě rizika srážky a upozornění na vyjetí z jízdního pruhu, jsou oproti konkurentům ve střední třídě již standardní výbavou Modelu 3.

Elon Musk dále uvedl, že „Model 3 by se mohl stát nejbezpečnějším automobilem, který kdy NHTSA testovala“, a to na základě statistik pravděpodobnosti úrazu, které má NHTSA brzy zveřejnit. Tato čísla pomohou rozlišit, která z mnoha aut s 5hvězdičkovým hodnocením jsou nejlepší.

Vysoké bezpečnosti vozů Tesla podle Muska hodně napomáhá „polární moment setrvačnosti (hmota je soustředěná kolem středu), který je podle našich informací lepší než u jakékoliv jiného vyráběného vozidla. To pozitivně ovlivňuje bezpečnost, ovladatelnost a pocit z jízdy. Mimořádně důležitá metrika.“

Díky oficiálnímu hodnocení NHTSA automobilka úspěšně doplnila řadu vozů, které mají hodnocení bezpečnosti 5 hvězdiček. Model S i Model X v minulosti získaly stejně jako Model 3 perfektní skóre ve všech zkouškách NHTSA. Za zmínku stojí například vtipný test převrácení Modelu X:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře