Elon Musk v přeloženém videu vysvětluje, čím se raketový motor Raptor 2 liší od svého předchůdce

Srovnání Raptoru první generace (vlevo) s novým Raptorem 2. (Zdroj: SpaceX)

Everyday Astronaut před časem vydal finální část dlouhého rozhovoru s Elonem Muskem. Rozhovor se uskutečnil ve Starbase, kde SpaceX vyvíjí a vyrábí Starship a Super Heavy. Loni v létě proběhl podobný rozhovor, který jsme pro vás tehdy také přeložili do češtiny.

V první části rozhovoru jste mohli vidět montážní areál ve Starbase, v druhé části jste navštívili vrcholek integrační věže na orbitální rampě a třetí část se věnovala motoru Merlin. Dnešní čtvrtý díl je už poslední a Elon Musk vám v něm podrobně představí raketový motor Raptor 2, který pohání Starship i Super Heavy. Dozvíte se, jak motor funguje a jaká obsahuje vylepšení oproti první generaci Raptoru.

Další informace o Raptoru 2 najdete také v našem nedávném článku.

Překlad do češtiny je práce na spoustu hodin, takže pokud jsou titulky pro vás přínosné, zvažte prosím finanční podporu redakce, jejíž členové pracují na ElonX ve svém volném čase. Zároveň hledáme další překladatele a redaktory, tak se ozvěte, pokud máte zájem přiložit ruku k dílu. 🙂


Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře