Navštivte vrchol integrační věže pro Starship ve druhé části rozhovoru Everyday Astronauta s Elonem Muskem

Everyday Astronaut vydal druhou část dlouhého rozhovoru s Elonem Muskem. Rozhovor se uskutečnil ve Starbase, kde SpaceX vyvíjí a vyrábí Starship a Super Heavy, takže video je zároveň prohlídkou zdejších zařízení SpaceX. Loni v létě proběhl podobný rozhovor, který jsme pro vás tehdy také přeložili do češtiny.

V první části rozhovoru jste mohli vidět montážní areál ve Starbase a teď v druhé části se přesuneme na orbitální rampu, odkud snad již letos odstartuje první Starship na oběžnou dráhu. Elon Musk a Tim Dodd navštívili vrcholek integrační věže s nádherným výhledem na okolí a přitom si povídali například o těchto tématech:

  • Chytání Super Heavy pomocí Mechazilly
  • Důležitost Starship pro Starlink 2. generace
  • Význam Starship pro budoucnost lidstva
  • Smysl investování do kosmonautiky
  • Tankování Starship

Rozhovor bude mít celkem čtyři části, které budou dále zahrnovat například podrobný pohled na motor Raptor. Překlad do češtiny je práce na spoustu hodin, takže pokud jsou titulky pro vás přínosné, zvažte prosím finanční podporu redakce, jejíž členové pracují na ElonX ve svém volném čase. Zároveň hledáme další překladatele a redaktory, tak se ozvěte, pokud máte zájem přiložit ruku k dílu. 🙂


Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

49 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře