Novinky o Starship #9: Příprava prototypů Starship a Super Heavy, Mechazilla, vlastní výroba kyslíku a dusíku

SpaceX v Boca Chica v jižním Texasu vyvíjí, vyrábí a testuje kosmickou loď Starship a raketu Super Heavy. Místní obyvatelé podrobně dokumentují aktivity firmy, ale děje se toho tolik, že je obtížné všechno sledovat. Portál NASA Spaceflight však vydává pěkná videa, která krátce shrnují nejdůležitější dění v Boca Chica a člověk se díky nim může snadno udržovat v obraze. Rozhodli jsme se tedy tato videa překládat do češtiny.

Portál NASA Spaceflight vydal shrnutí aktivit ve Starbase z druhé poloviny září, mezi které patří pokračující příprava prototypů Starship S20 a Super Heavy B4, testování tankovací farmy, sestavování mechanismu pro chytání přistávajících nosičů, zprovoznění výrobníku dusíku a kyslíku nebo sestavování nejnovějších prototypů Starship S21 a Super Heavy B5.

Tato epizoda původně vyšla 27. září, takže některé věci už stihly zastarat. Například kryogenní zkouška Starship S20 úspěšně proběhla 30. září. Ve videu avizované shrnutí studie FAA zatím zveřejněno nebylo, ale místo něj si můžete přečíst náš článek o tom samém.

Pokud se chcete podílet na překladech videí pro ElonX, kontaktujte nás na adrese kontakt@elonx.cz!

Aktuální informace o vývoji a výrobě Starship a Super Heavy můžete sledovat u nás na webu. K dispozici máte také podrobný přehled všech prototypů.


Předchozí epizody Novinek o Starship zde a další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
PetrV

Tak jak probíhá slyšení ke Starbase? Komentáře jsou zde…
https://forum.nasaspaceflight.com/index.php?topic=52656.640

PetrV

Těžko říct jak to dopadne. Spíš se přikláním k názoru, že povolení a hlavně palivo bude v březnu 22. Vše souvisí se vším. Zkoušet na zemi mohou.
B4-B6, S20-S22.