Problém vesmírného odpadu

Jak jistě víte, pravidelně pro vás překládáme zajímavá videa týkající se SpaceX, Tesly a dalších Muskových firem. V tom samozřejmě pokračujeme dál a máme několik překladů rozpracovaných, ale občas narazíme na zajímavé video, které už přeložené je. Stojí tedy za to na taková videa občas upozornit.

Kanál Kurzgesagt vytváří informativní videa, která prostřednictvím líbivé animace vysvětlují rozličná odborná témata. V minulosti jste se u nás mohli setkat například s jejich videem o kolonizaci Marsu. Tentokrát se však podíváme na oběžnou dráhu Země, kde se stále zvyšuje množství vesmírného odpadu, což může v budoucnu vést k vážným problémům. O odpadu se v poslední době mluví především v souvislosti se Starlinkem a dalšími megakonstelacemi. Vzhledem k počtu satelitů, které mají tyto projekty zahrnovat, může jejich provoz při nezodpovědném jednání vést ke znečištění zemských orbit, což by mohlo skončit katastroficky.

Titulky si můžete zapnout tlačítkem CC a český jazyk pak zvolit v nastavení

Víte o dalších videích souvisejících s Elonem Muskem a jeho firmami, která už disponují českým nebo slovenským překladem? Dejte nám vědět v komentářích nebo na email kontakt@elonx.cz a můžeme na ně upozornit v budoucích článcích.

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Matouš Klugar

Přikládám skvělé video od Scotta Manleyho, který zvizualizoval, jak by pohled na různé satelity, smetí atp vypadal ze země, kdybychom mohli všechny vidět. https://www.youtube.com/watch?v=dJNGi-bt9NM

PetrV

Teď je ve vesmíru naděláno a bude to jen horší. Nějakou regulaci alá radiové frekvence by to chtělo, alespoň dohodu.

vencour

Tak co rozjet “uklízecí bysnys”? Chceš vystřelit raketu? Dej desátek, náš uklízecí systém družic ten binec když tak srovná.