Seznamte se s posádkou příštího Crew Dragonu

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

Kosmická loď Crew Dragon má svou první demonstrační misi úspěšně za sebou, ale až u té druhé dojde na lámání chleba, neboť při ní loď SpaceX ponese drahocenný náklad – lidskou posádku. Na příštím Crew Dragonu totiž poletí dva ostřílení astronauté NASA Bob Behnken a Doug Hurley, kteří na tento okamžik už několik let trénují. Magazín The Verge vytvořil povedené video, které kromě rozhovoru s Bobem a Dougem také přehledně shrnuje důležité informace o Crew Dragonu, skafandrech SpaceX a rizikách první pilotované mise DM-2. Ta by snad mohla proběhnout už koncem léta.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

2
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Zdeněk
Host
Zdeněk

Mají tyto astronauti nějaké děti?

Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

Hurley is married to fellow NASA astronaut Karen Nyberg. They have one son.

Behnken is married to fellow astronaut K. Megan McArthur.