Podívejte se na rozhovor se zakladatelem ElonX o SpaceX

Ve středu 16. prosince ve 20:00 můžete na YouTube sledovat živý rozhovor s Petrem Melechinem, zakladatelem a šéfredaktorem webu ElonX. Martin Gregor ze slovenského kanálu Zaujalo ma Petra vyzpovídá především o SpaceX. Rozhovor se bude pochopitelně věnovat Starship a jejímu nedávnému testovacímu letu, ale řeč by měla přijít také na kolonizaci Marsu, spolupráci s NASA, nebo konkurenční firmy jako Blue Origin nebo Virgin Galactic.

Pokud budete rozhovor sledovat živě, dostanete na konci také možnost pokládat otázky.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jiří Hadač

Super, jsem docela zvědavý a těším se. 🙂 A upřímně řečeno, pěkně si to utajil i před námi. Docela jsem překvapený, když to teď čtu.

PetrV

Jirko, mi to naskočilo v nabídce youtube na mobilu. Je to síť jako twitter atd…
Nabízí to, co tě zajímá. Jen musíš být přihlášený.
Já zase zazdil nový nákladní dragon.
Nestíháme. Práce, děti. Toto je jen koníček.

Jirka

Myslíte že hluk z mořských plošin po startech/při přistáních SS nebude vadit mořské fauně ? Nemluvě o případných potrubích, přečerpávání paliv možnému úniku a znečištění.

Naposledy upraveno před 9 měsíci uživatelem Jirka
Jiří Hadač

Budu odpovídat na to palivo, možná i to je důvod, proč si o něčem takovém dovolí elon mluvit. Podívej se na palivo, které loď používá. Jsou asi horší věci, co by mohlo z plošiny unikat, kupříkladu RP-1, deriváty hydrazinu atd. 🙂 Netvrdím, že metan je bez vlivu, ale ten hydrazin by byl větší pohroma.

PetrV

Jirko, souhlas. Na moři nebude Elon ohrožovat ptáky. To by se nesmělo vybudovat nic. Ani elektrárny, ropné plošiny na moři atd. Ani ohýnek v kamnech…

LZ.

Já bych třeba myslel, že fauně bude vadit radiace z černobylu a jak se jim tam krásně vede.
Ale čekám, že typ dominující mořské fauny se změní.

Ondra

Moc pěkné, jaký je ten odkaz na Discord? Pod videem nejsou povolené commenty a Discord link, co je v popisu je k Discordu od autora rozhovoru. Ve videu bylo řečeno, že ho najdeme pod videem. 😀 Děkuji.

Jiří Hadač
Ivo Janáček

Jen k tomu Starlinku, zaznělo že zatím není místo, kde by byl pořád vidět nějaký satelit. To je jistě pravda, ale je potřeba si uvědomit, že bez pozemních stanic je to vcelku jedno, takže připojení bude jen tam, kde bude v dohledu rovněž pozemní stanice.

Richard Dědič

Nicméně ve vývoji je další generace družic, které si budou data mezi sebou předávat lasery, než je doručí k vzdálené pozemní stanici. Takže dohled na pozemní stanici už nebude nutný.

Jansa Jaroslav

Věřím tomu kdyby byl E.Musk zadobře s Ruskem tak by mu bez zbytečných průtahů povolili starty a přistávání jak Falconů9 na přistávací terče v potřebných azimutech letů, tak i startů Starshipů a přístávání Bosterů č.x
Tak nezbude než využít opuštěné ropné plošiny a přebudovat je na startovací rampy ovšem takové rampy musí bát na západním a východním pobřeží Spojených států a také u břehů Indie, Číny i Japonska.