SpaceX má novou loď pro chytání aerodynamických krytů

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou objevovat také na webu VideaČesky.

V nově přeloženém videu si posvítíme na loď Ms. Chief, kterou SpaceX nedávno přidalo do své námořní flotily. Jejím úkolem bude spolu se současnou lodí Ms. Tree chytat aerodynamické kryty raket Falcon, aby je bylo možné použít opakovaně. Dozvíte se podrobnosti o těchto lodích a také historii snah SpaceX chytat kryty. Firma se o to pokouší už více než rok, ale prvním úspěchům došlo teprve při posledních dvou misích.

Ve videu jsou zmíněna také další plavidla z flotily SpaceX. Jejich kompletní přehled najdete tady na ElonX. A pokud vás zajímá problematika chytání krytů podrobněji, přečtěte si náš souhrnný článek.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

3
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
daevid
Host
daevid

Chytaniu krytov sa dari, pokial su idelane poveternostne podmienky (posledne 2 pripady).
Skoda, ze tomu tak nebude vzdy.

Tomáš Kratochvíl
Host
Tomáš Kratochvíl

Naprostý souhlas. Ve větru to bude velká loterie a jsem zvědav, jaká bude celková úspěšnost záchytů. Tak hodně štěstí!

Invc
Host
Invc

Hmm Mischief & Mystery