Doporučte Teslu svým známým a váš obrázek poletí do vesmíru

Tesla je nejspíš jediná velká automobilka na světě, která momentálně neinvestuje do klasické reklamy, a i tak poptávka po jejích vozech převyšuje výrobní kapacitu. O produktech Tesly se zákazníci dozvídají spíše z médií a především pak na základě doporučení od přátel či známých. Ústní doporučení je velmi efektivní, a tak Tesla tento způsob získávání nových zákazníků podporuje například tím, že nabízí různé výhody a dárky pro stávající majitele, na jejichž doporučení si někdo pořídí některý z produktů Tesly.

Čím více nových zákazníků takto získáte, tím lepší odměny si můžete odemknout. Struktura odměn se v průběhu let různě měnila a bylo možné získat například baterii Tesla Powerwall, exkluzivní typ litých kol nebo pozvánku na slavnostní oznámení nových produktů či dokonce vůz Tesla zdarma. Další odměny se někdy také vztahovaly na Muskovy další firmy. Například bylo možné získat prohlídku továrny SpaceX, účastnit se startu Falconu Heavy nebo zkusit si řídit razicí stroj The Boring Company.

Speciální edice Tesla Powerwall 2 s podpisy Elona Muska, J. B. Straubela a Franze von Holzhausena (Foto: NYEVDriver / Tesla Motors Club)

Některé odměny jsou skryté a odemknou se až po dosažení určitého množství doporučení. Nejnovější takto odhalenou odměnou je možnost vyslat svou fotku do vesmíru. Tesla cenu popisuje takto:

Laserem vyleptáme libovolný obrázek do skla a vyšleme jej do hlubokého vesmíru na miliony let.

Předpokládám, že sklo bude vyneseno jako sekundární náklad na některé z misí SpaceX, ale zatím není jasné které. Fotky však musí být dodány do konce roku, takže nejspíš půjde o misi, která je plánována třeba na první polovinu roku 2019 a jejíž náklad zároveň míří za oběžnou dráhu Země. Nabízí se například mise PSN-6, která je plánována na začátek roku 2019 a bude při ní vynesen robot společnosti SpaceIL, který se pokusí přistát na Měsíci. Dále pak připadá v úvahu mise STP-2, při které Falcon Heavy provede několik orbitálních manévrů, přičemž postupně vypustí 25 družic. Následně horní stupeň poletí setrvačností minimálně 3 hodiny, načež provede další krátký zážeh. Ten by teoreticky mohl stupeň navést na únikovou dráhu mimo orbitu Země, podobně jako tomu bylo při první misi Falconu Heavy, kdy byl vyslán Muskův Roadster až za oběžnou dráhu Marsu.

Jaký obrázek byste poslali do vesmíru vy?

Petr MelechinMohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře