SpaceX nacvičovalo přistání vrtulníku na lodi a převoz astronautů do nemocnice

Loď GO Searcher s helipadem a jeřábem na vylovení Crew Dragonu (Foto: NASA)

Nedávno jste si u nás mohli přečíst článek o asistenční lodi GO Searcher, kterou bude SpaceX využívat během pilotovaných misí Crew Dragonu. GO Searcher nově dostala helipad a v článku jsme spekulovali o jeho možném účelu. NASA ale nyní vydala oficiální blog, který celou situaci vyjasnil a obsahoval pěkné nové fotky. Helipad nakonec bude používán hlavně v situacích, kdy astronauti po přistání v Crew Dragonu budou potřebovat lékařskou pomoc. Článek z blogu NASA jsme pro vás přeložili:

Když posádka Crew Dragonu po návratu z Mezinárodní vesmírné stanice přistane na hladině oceánu, musejí být záchranné týmy schopny astronauty dopravit rychle na pevninu. Pro případ nepředvídatelných událostí, kdy je nutná lékařské péče pro astronauty, vybavilo SpaceX svou záchrannou loď GO Searcher zdravotnickým zařízením a helipadem.

Nedávno společnost provedla zkoušky přistání vrtulníku na lodi a naložení pacientů, kdy vrtulník vyzvedne astronauty a dopraví je do nedaleké nemocnice. Vrtulník bude také sloužit k tomu, aby se k astronautům dostali lékaři a záchranáři. To umožní lékařskému týmu SpaceX poskytnout astronautům co nejlepší možnou péči na lodi i během letu a bezpečně je dopravit do nemocnice.

Běžný postup představuje přistání Crew Dragonu ve vodách Atlantiku u východního pobřeží Floridy. Úkolem lodi GO Searcher je pomocí jeřábu vyzvednout kabinu z vody na hlavní palubu, kde lékaři NASA a SpaceX společně posoudí stav posádky. Poté se GO Searcher vydá na Mys Canaveral na Floridě, odkud týmy SpaceX převezou astronauty na nejbližší letiště, aby je dopravily zpět do Houstonu.

Pavel VantuchMohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře