Tesla FSD Beta: Dokáže si Autopilot poradit s chodci na přechodech?

Tesla FSD Beta je zatím nejpokročilejší verze systému Autopilot, která už je schopná autonomně řídit vozidlo víceméně kdekoliv a zvládá přitom dodržovat pravidla silničního provozu. Tesla momentálně testuje betaverzi tohoto softwaru a na internetu je k dispozici spousta videí ze zkušebních jízd.

Začal jsem tedy vydávat nový videoseriál, který poukazuje na zajímavé momenty, na které narazili testeři FSD Bety. Může jít například o chyby, kterých se autonomní systém dopustil, nebo naopak zlepšení v situacích, které Autopilot dříve vůbec nezvládal nebo s nimi měl problémy.

V dnešní epizodě se podíváme podrobněji na to, jak si FSD Beta vede v případě přechodů pro chodce. Jedná se o překvapivě komplexní problém, který nemá vždy jednoznačně správné řešení. Tesla si však vede velmi dobře, i když občas nezastaví chodcům, kterým by nejspíš zastavit měla…

Pokud je tedy mezi vámi nějaký ostřílený střihač, grafik nebo dabér a chtěli byste pomoct s tvorbou těchto videí, určitě se mi ozvěte na email kontakt@elonx.cz. Mohl bych pak nová videa vydávat častěji a pravidelněji. Také mi můžete posílat tipy na zajímavé klipy z testování FSD Bety, na které narazíte.

Dejte mi prosím v komentářích vědět, jestli se vám seriál líbí, případně co mám zlepšit do příště. Videa budou zveřejňována tady na webu i na YouTube kanálu ElonX-cz.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mpistora

U nás musí zevně hlodat, resp. zjevně hodlat. Jak to poznat analýzou obrazu, je oříšek. Navíc v různých zemích jsou ty podmínky různé.

Meh

Treba bude mit autopilot aspon dve personality, Max Damage a Die Anna 🙂

EvzenJ

Dnes rano mne napadlo jak to ma FSD s louzemi vody: umi rozeznat, ze muze projet louzi rychleji, kdyz neni okolo zadny chodec a naopak ze musi zpomalit, pokud jdou po chodniku chodci?
A jeste umi vyhodnotit, jak je louze s vodou hluboka – ze musi zpomalit aby neutrhnul napravu?

Teslichard

neviem ako je to s hĺbkou vody, ono je to ťažké odhadnúť aj očami ale stav vozovky ako ľad, voda, sucho, prach AI vie vyhodnotiť, aspoň to vyplívalo z rozboru videa “This Is What Tesla’s Autopilot Sees On The Road” na YT

Proužek

Přesně. O tom, že tam je louže a jak je “sjízdná” FSD ví z průjezdu předchozích aut. Z téhož důvodu vidí i “za roh”, kam normální řidič vidět nemůže. (Viz koment videa k Tesla AI Day, např. od Dr. Know it All Knows. Jsou fakt výživná, ale na překlad příliš, příliš dlouhá.

Moik

Dnes výjezd z kruháče se zapnutým tempomatem. Za kruháčem přicházel souběžně se silnicí ve směru jízdy po chodníku chodec k přechodu, měl to cca 3m. Sám bych se podle okolností rozmýšlel mu zastavit. Nebylo jasné, zda půjde dál nebo nazatočí vlevo přechod. Tesla se lekla, dupla na brzdu…ale po sekundě se zase rozjela a já to vyloženě zadupnul před přechodem. Vše v rychlosti okolo 40kmh. Neboli…chodec sám věděl, že jde na přechod, Tesla mu začala dávat přednost, takže automaticky přidal do kroku, aby tam byl co nejdřív, v tom Tesla zase přidala 🙂 No vyplesklí jsme byli oba dva.