The Boring Company oznámila plány na stavbu 6kilometrového tunelu v L.A.

Muskova společnost The Boring Company dnes oznámila nový projekt zvaný Dugout Loop. Firma plánuje v Los Angeles postavit zhruba 6kilometrový tunel spojující Dodgers Stadium a některou ze stanic metra. Chce tak usnadnit dopravu během sportovních a kulturních akcí, které na tomto stadionu probíhají.

V tunelu bude provozován přepravní systém Loop spočívající v přepravě chodců a cyklistů pomocí elektrických mikrobusů pro 8–16 lidí. Tato vozítka budou postavena na základě Tesly Model X a budou dosahovat rychlostí až 240 km/h, takže cesta bude trvat jen 4 minuty. Do tunelu se cestující dostanou pomocí výtahů. Loop bude provozován primárně během koncertů a baseballových zápasů, které na Dodgers Stadium probíhají. Provoz směrem na stadion začne před akcí a provoz směrem zpět nějaký čas po jejím začátku. Převozní kapacita se zpočátku odhaduje na 1400 lidí během každé akce.

Tunel bude mít průměr 4,25 metrů a vzhledem k tomu, že bude v hloubce 9–12 metrů, jeho stavba trvající maximálně 14 měsíců nebude na povrchu nijak cítit. Projekt vzniká ve spolupráci s losangelským dopravním podnikem, ale stavbu i provoz zaplatí Boring Company. Cena jízdenky by měla být kolem 1 dolaru, ale ještě nebyla finalizována.

Více informací o přepravním systému Loop najdete ve starších Elonovinkách, které pojednávají o podobném plánovaném projektu spojujícím chicagské letiště a centrum města:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře