Umělá inteligence OpenAI se při hře na schovávanou naučila používat nástroje

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou objevovat také na webu VideaČesky.

V nově přeloženém videu ze září 2019 se podíváme na aktuální výzkum organizace OpenAI. Tu Elon Musk spoluzaložil v roce 2015, avšak v roce 2018 ji opustil. Video srozumitelně vysvětluje, jak se velmi volně naprogramovaní agenti umělé inteligence po mnoha a mnoha kolech hry na schovávanou postupně zdokonalují a upravují svou strategii. Agenti se rychle naučí využívat virtuální nástroje uvnitř hry, aby vyzráli na své protivníky, a ve výsledku se dokonce uchýlí k využití bugu v programu.

O dost podrobnější informace o tomto experimentu najdete na blogu OpenAI.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin



Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
hotovson

dekuji za zajimavy clanek

robotika, GA v kombinaci s NN a za par let take s kvantovymi pocitaci mohou snadno vest k tomu, ze nekde v odlehle krajine ci podzemi vznikne zarodek civilizace stroju

bohuzel to neni naivni predstava z lacineho sci-fi romanu, je to realna hrozba, ktera muze v radu desitek let dojit sveho naplneni

ret

je to hrozne naivna predstava

Vladimír Todt

Reálná hrozba umělé inteligence nastavene v okamžiku, kdy bude sama, bez zásahu lidí, schopna reprodukce, resp. samovýroby.
Dašlí věcí je, že pokud by byla bez emocí, touh, potřeb (pod kterými je minimálně nejspodnější pud sebetáchovy) prostě něčeho co by jí nutilo konat, tak nebude dělat nic. To se tu už v diskusi pod článkem na toto téma probírelo.
Většina lidí si neuvědomujě, že vnímají život skrze emoce, pokud by přišli o emoce, tak by z našeho pohledu vnímání a i ze svého nežili. Toto se týká i AI, viz výše.