Daily Hopper: Přeložené komiksy o Starship SN11

Na začátku roku začal na Twitteru vycházet vtipný komiks ze světa kosmonautiky a především z Boca Chica, kde SpaceX vyvíjí Starship. Účet The Daily Hopper momentálně zveřejňuje každý den nový komiks, přičemž často jsou hlavními postavami Starhopper, nádrž SN7.2 nebo různé prototypy Starship a Super Heavy. Se svolením autora jsme se rozhodli všechny komiksy týkající se SpaceX přeložit do češtiny a slovenštiny.

V neděli jsme vydali první várku přeložených komiksů a dnes se podíváme na další výběr, tentokrát týkající se aktuálního startu Starship SN11.

Pokud se vám tyto komiksy líbí, můžete jejich původního autora finančně podpořit na Patreonu a získat za to určité výhody.

Přípravu obrázků na překlad a vytvoření slovenské verze zajistil Martin Dravecký. Překlad do češtiny má na svědomí Petr Melechin.

Silný vítr

Po výbušném letu SN10 následovalo testování Starship SN11. Ta se potýkala s několika odklady kvůli větru, pro což Starhopper neměl pochopení.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Wen Hop

Starhopper začal být po pár odkladech startu Starship SN11 nedočkavý.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Parádní krabička

Na svůj start se velmi těšila i sama Starship SN11, ale radši jí neříkejte, k čemu je ta fešná krabička.

🇨🇿

Poznámka: FTS je zkratka pro Flight Termination System (systém ukončení letu). Jedná se o destrukční systém, který má za úkol zničit raketu, pokud se během letu odchýlí od plánované trajektorie.

🇸🇰

Poznámka: FTS je skratka pre Flight Termination System (systém prerušenia letu). Jedná sa o deštrukčný systém, ktorý má za úlohu zničiť raketu, ak by sa behom letu vychýlila z plánovanej trajektórie.

🇺🇸

Evakuace

Když už čekání na start začalo být neúnosné, Starship SN11 se rozhodla vzít věci do vlastních rukou.

🇨🇿

Poznámka: Mary je křestní jméno jednoho z posledních obyvatel Boca Chica, který nepracuje pro SpaceX. Mary na internetu vystupuje pod přezdívkou BocaChicaGal a už několik let poctivě dokumentuje aktivity SpaceX v Boca Chica.

🇸🇰

Poznámka: Mary je krstné meno jedného z posledných obyvateľov Boca Chica, ktorý nepracuje pre SpaceX. Mary na internete vystupuje pod prezývkou BocaChicaGal a už niekoľko rokov poctivo dokumentuje aktivity SpaceX v Boca Chica

🇺🇸

Osud SN11

I když by to nikdy nepřiznal, Starhopper měl obavy ohledně toho, jaký osud čeká Starship SN11 po jejím letu.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Bingo

Oproti Starhopperovi byli nádrž SN7.2 a Lunární maketa poněkud cyničtější a ohledně letu Starship SN11 uzavírali sázky.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Prší

Obavy Starhoppera ohledně letu Starship SN11 nakonec nebyly zcestné. Každopádně vítěze binga zřejmě nebude možné určit…

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře