Daily Hopper: Přeložené komiksy o Starship SN11

Na začátku roku začal na Twitteru vycházet vtipný komiks ze světa kosmonautiky a především z Boca Chica, kde SpaceX vyvíjí Starship. Účet The Daily Hopper momentálně zveřejňuje každý den nový komiks, přičemž často jsou hlavními postavami Starhopper, nádrž SN7.2 nebo různé prototypy Starship a Super Heavy. Se svolením autora jsme se rozhodli všechny komiksy týkající se SpaceX přeložit do češtiny a slovenštiny.

V neděli jsme vydali první várku přeložených komiksů a dnes se podíváme na další výběr, tentokrát týkající se aktuálního startu Starship SN11.

Pokud se vám tyto komiksy líbí, můžete jejich původního autora finančně podpořit na Patreonu a získat za to určité výhody.

Přípravu obrázků na překlad a vytvoření slovenské verze zajistil Martin Dravecký. Překlad do češtiny má na svědomí Petr Melechin.

Silný vítr

Po výbušném letu SN10 následovalo testování Starship SN11. Ta se potýkala s několika odklady kvůli větru, pro což Starhopper neměl pochopení.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Wen Hop

Starhopper začal být po pár odkladech startu Starship SN11 nedočkavý.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Parádní krabička

Na svůj start se velmi těšila i sama Starship SN11, ale radši jí neříkejte, k čemu je ta fešná krabička.

🇨🇿

Poznámka: FTS je zkratka pro Flight Termination System (systém ukončení letu). Jedná se o destrukční systém, který má za úkol zničit raketu, pokud se během letu odchýlí od plánované trajektorie.

🇸🇰

Poznámka: FTS je skratka pre Flight Termination System (systém prerušenia letu). Jedná sa o deštrukčný systém, ktorý má za úlohu zničiť raketu, ak by sa behom letu vychýlila z plánovanej trajektórie.

🇺🇸

Evakuace

Když už čekání na start začalo být neúnosné, Starship SN11 se rozhodla vzít věci do vlastních rukou.

🇨🇿

Poznámka: Mary je křestní jméno jednoho z posledních obyvatel Boca Chica, který nepracuje pro SpaceX. Mary na internetu vystupuje pod přezdívkou BocaChicaGal a už několik let poctivě dokumentuje aktivity SpaceX v Boca Chica.

🇸🇰

Poznámka: Mary je krstné meno jedného z posledných obyvateľov Boca Chica, ktorý nepracuje pre SpaceX. Mary na internete vystupuje pod prezývkou BocaChicaGal a už niekoľko rokov poctivo dokumentuje aktivity SpaceX v Boca Chica

🇺🇸

Osud SN11

I když by to nikdy nepřiznal, Starhopper měl obavy ohledně toho, jaký osud čeká Starship SN11 po jejím letu.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Bingo

Oproti Starhopperovi byli nádrž SN7.2 a Lunární maketa poněkud cyničtější a ohledně letu Starship SN11 uzavírali sázky.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Prší

Obavy Starhoppera ohledně letu Starship SN11 nakonec nebyly zcestné. Každopádně vítěze binga zřejmě nebude možné určit…

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr

😀 masakr díky moc za překlad!!!!

Dr.Valve

Možno by stálo za pokus pouvažovať o pridaní štvrtého motora, ďakujem za vtípky.

Petr

bude spíš hlavní problém vyřešit že mají pořád motory závady než přidávat další kusy…až jich tam bude hromada tak je potřeba aby všechno šlapalo

Václav Procházka

Jojo, viz. teorie spolehlivosti. Čím více komponent, tím větší pravděpodobnost, že se něco pokazí…

Václav Procházka

Super!!!
Je dobré zachovat si smysl pro humor v každé situaci:-)

LZ.

Velice děkuji za tenhle komix i jeho překlad.
Jen bych dodal k “Parádní krabička” na obrázku je i výrobce krabičky firma ACME- legendární firma, která dodáva výbušniny a vynálezy pro animovaného kojota, které vždy selžou.

Jiří Hadač

Ač mě za normálních okolností komiksy nechávají klidným, tak tady mě dostaly dva obrázky. Osud SN-11 a prší. A dostávají mě i opakovaně. Podívám se na ně kdykoliv znovu a vždy mě přepadne taková melancholická nálada.