Dvě videa o Elonu Muskovi a SpaceX s českými titulky

Minule jsem pro vás přeložil video o důvodech zrušení motorického přistání Dragonu a dnes tu pro vás mám další dvě zajímavá videa týkající se SpaceX. Obě jsou samozřejmě s českými titulky. První video je inspirativní krátký film přirovnávající Elona Muska k Johnu F. Kennedymu a to druhé je informativní pojednání o Muskovi a ekonomice jeho firem. Věřím, že se vám budou líbit.

Rozhodli jsme se vydat na Mars

Stash Capar je fanoušek SpaceX, který nedávno vytvořil povedené krátké video, ve kterém přirovnává současnou vlnu zájmu o dobývání vesmíru vyvolanou SpaceX s programem Apollo a inspirativním proslovem Johna F. Kennedyho na Rice University. Sám k videu řekl následující:

Když jsem byl malý, byl jsem posedlý vesmírem a především programem Apollo. Pamatuji si, že jsem byl schopen vyjmenovat všechny astronauty, kteří přistáli na Měsíci. Nejvíc si ale vybavuji Kennedyho proslov na Rice University z roku 1962 a ty pocity, které ve mně vyvolával. Kennedyho slova byla odvážná, soutěživá, měla nevysvětlitelnou jiskru a dokonale vystihovala amerického ducha dobývání vesmíru. To podle mě rozdmýchalo plamen, který inspiroval celou generaci lidí k tomu, aby s údivem vzhlíželi k Měsíci. Jak jsem stárnul, nechápal jsem, kam se tahle nálada poděla. Působilo to tak, že dobývání vesmíru nás začalo nudit, jakmile nám Sověti/Rusové přestali konkurovat. A pak přišel Elon Musk se SpaceX a to nadšení se vrátilo. V tomhle krátkém filmu jsem chtěl vykreslit Muska a SpaceX jako nástupce Kennedyho a Apolla.


Elon Musk a ekonomika jeho firem

Na webu VideaČesky se před pár dny objevilo zajímavé video pojednávající o Elonu Muskovi a jeho firmách. Kromě znovupoužitelnosti raket a internetové konstelace SpaceX se v něm řeší také Tesla. Celý popisek videa:

Elon Musk je zcela jistě vizionář, který se nespokojí s malými cíly. Úspěch jeho společností však spočívá v tom, že dokázal pochopit základní pravidla ekonomiky. Proč jsou jeho továrny umístěny v USA a jak dokázal snížit cenu letů do vesmíru na pětinu?
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře