Elonovinky #237: SpaceX čeká nabitý prosinec plný startů

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém web ElonX spolupracuje s Živě a Mall.TV. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.

SpaceX letos zřejmě dosáhne svého vytyčeného cíle a stihne provést celkem 60 startů svých raket Falcon. Ani v závěru roku si pracovníci firmy Elona Muska moc neodpočinou, protože SpaceX má na prosinec v plánu minimálně šest startů Falconu 9. Pojďme si je představit blíže.

Předchozí epizody Elonovinek:

Starší epizody najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
martin

Mimochodem kolik startů tento rok má druhá nejúspěšnější firma na počty startů? a kdo ta druhá firma je? dík

Jiří

Velká škoda zrušení webu Space Launch Reports, to bychom odpověď měli hned. Nezná někdo alternativu, kde je přehled všech startů všech raket s počty startů v daném roce, počtem startů celkem a celkovou úspěšností startů podle daného typu rakety?

martin

No koukám, že čína dost šlape na pedál…

Stehno
Josef

Čína je po SpaceX druhá nejúspěšnější firma v letech do vesmíru 😃.

Josef

Podobně jsem se těšil v listopadu 🙂. Nejdřív šance na rekordních 8 startů! Pak reálnějších 7. Později 6, no a nakonec jen 5 startů. Doufám, že prosinec nedopadne stejně…

Jiří

Při plánovaných 100 startech příští rok těch 8 měsíčně bude už jen průměrná kadence startů a někdy se určitě budeme těšit na 10 🙂

Josef

Podle optimistického scénáře to vypadá už teď v prosinci na 10 startů, dalších 10 pak v lednu. Šlo by o nádherný dárek k Vánocům. Do toho orbitální let Starship. V reálu určitě nastanou různé problémy a počty startů se sníží…, i tak jde ale o obrovský pokrok oproti situaci před rokem.

Dr.Str.

Mě tam prostě chybí to nadšení v hlase předchozího komentátora. Přijde mi to, jako by třeba vyměnili hlas komentátora na Kurzgesagtu.