Elonovinky #236: SpaceX vládne trhu s raketovými starty i soukromými lety s astronauty

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém web ElonX spolupracuje s Živě a Mall.TV. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.

SpaceX se za 20 let své existence vypracovalo z malého startupu v goliáše, který dominuje soukromé kosmonautice a trhu se starty raket. Firma SpaceX startuje mnohem častěji než jiné společnosti a zároveň jsou její rakety i kosmické lodě levnější než u konkurence. Firma Elona Muska tak získává většinu komerčních kontraktů a přebírá zakázky i evropské raketě Ariane 6 nebo kosmické lodi Starliner od Boeingu.

Tip: Podrobněji jsme nadvládu SpaceX na komerčním trhu rozebírali zde a zde.

Předchozí epizody Elonovinek:

Starší epizody najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
PetrV
Jiří

Je v plánu článek o Starshield?

CBDave

Novej dabing?

Martin

Tiež som si všimol (i keď priznám sa posledných pár dielov som nepozeral, tak neviem či “chrumkavo nový”). Hlas je celkom fajn, len som si všimol pár mušiek pri čítaní skriptu, tak na tom asi ešte bude musieť popracovať (alebo sa dotyčnému nechcelo nahrávať opakovane a zostrihávať best-of)…

Ivo Janáček

Jako za mě je to v pohodě, možná lepší, než předtím. Ale každý to asi bude vnímat jinak.

CBDave

A to je mi líto. Všichni jsme na něj zvyklí, proto by možná stálo zato předabovat i tu poslední větu:-) Ať se to tak nebije.
Můj subjektivní názor, nyní je to malinko bez nadšení, ale to možná dělá ten hlubší hlas.

Richmond

A čo použiť AI ? Hhh

Stehno

Zkus původní znění s titulky.