Elonovinky #5: Neuralink a OpenAI

Elonovinky jsou novým videoseriálem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, OpenAI, Neuralinku nebo Hyperloopu, který s Elonem úzce souvisí.

Nový díl se věnuje méně známým Muskovým firmám Neuralink a OpenAI. První jmenována usiluje o postupné propojení lidské mysli s počítači a OpenAI se angažuje ve výzkumu umělé inteligence. Musk teoretizuje, že bezpečný vývoj v těchto oborech povede k postupnému splynutí umělé inteligence a lidského vědomí. Doufá, že se tím zabrání situaci, kdy bude lidstvo intelektuálně na míle vzdáleno umělé inteligenci, což by mohlo vést ke konfliktu, který by pro lidstvo nemusel dopadnout dobře.

Elonovinky #5: Neuralink a OpenAI:

Pokud vás zajímá Neuralink více a umíte anglicky, doporučuji extrémně podrobný článek na blogu Wait But Why.

Předchozí epizody:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
Nastavit upozorňování na