Elonovinky #7: Přistávání raket Falcon

Elonovinky jsou novým videoseriálem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, OpenAI, Neuralinku nebo Hyperloopu, který s Elonem úzce souvisí.

Nový díl se věnuje historii přistávání raket Falcon. SpaceX dnes přistávání sice zvládá levou zadní, ale cesta k prvním úspěchům byla trnitá. Jako návštěvníci ElonX už jistě máte toto téma načtené, ale i tak snad oceníte krátké video, které vám připomene to nejdůležitější od experimentální raketky Grasshopper a první pokusy o přistání na vodní hladině přes explozivní nezdary na mořských plošinách až po první úspěchy.

Pokud vás zajímá celá problematika podrobněji, přečtěte si mnohem detailnější starší článek Historie přistávání a znovupoužitelnosti.

Elonovinky #7: Přistávání raket Falcon:

Předchozí epizody:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

1
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Dominik
Host
Dominik

zajímalo by mě kolik raket falcon 9 block 5 si Elon udělá do zásoby než zruší výrobu.
Hádam že více než 30 určitě ne. 300-3000 startu mu asi vystačí:)