K čemu slouží velkokapacitní baterie Tesly pro rozvodné sítě

ElonX navázal spolupráci s webem VideaČesky.cz, kde najdete povedená otitulkovaná videa všeho druhu. Překladatelé z VideaČesky nyní pravidelně překládají videa týkající se Elona Muska a jeho firem, takže pro vás to znamená více přeložených videí než doposud. A přeložená videa z ElonX se naopak budou postupně objevovat také na webu VideaČesky.

V nově přeloženém videu vám redaktor The Verge vysvětlí, proč Tesla Energy vyrábí velkokapacitní baterie určené pro rozvodné sítě. Ty skvěle doplňují nepředvídatelné obnovitelné zdroje energie a pomáhají stabilizovat citlivou elektrickou síť. Navíc postupně nahrazují špinavé a drahé elektrárny, které slouží jako tzv. špičkový zdroj energie. Ve videu se objeví také spoluzakladatel Tesly JB Straubel, kterého vám představilo již dříve přeložené video.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

20
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
peter
Host
peter

Ty skvěle doplňují nepředvídatelné obnovitelné zdroje energie a pomáhají stabilizovat citlivou elektrickou síť. Navíc postupně nahrazují špinavé a drahé plynové elektrárny.

doloz to tvrdenie, ze plynove elektrarne su spinave a drahe a hlavne to drahe vzhladom na obnovitelne zdroje 🙂

otaznick
Host
otaznick

Ono je to porovnání nesmyslné z toho směru, že plynové nejen vykrývají špičku, ale i vyrábí novou (špinavou) energii. Oproti tomu baterie pouze skladují stávající. Když už porovnávat, tak je celkem možné, že brzy bude ekonomičtější postavit bateriové pole, než přečerpávací elektrárnu, která je nejen drahá, ale i se pro ni blbě shání vhodné místo. Nejdražší každopádně bude vodíkové hospodářství.