Kosmonautix: Nejtajnější mise v dějinách SpaceX

Oficiální logo mise NROL-76

V neděli 30. 4. ve 13:00 pondělí 13:00 by měla startovat první tajná mise SpaceX pro National Reconnaissance Office s názvem NROL-76, při které raketa Falcon 9 vynese neznámý špionážní satelit. Start proběhne z rampy LC-39A v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě a první  stupeň následně přistane zpět na pevnině na Landing Zone 1.

Statický zážeh, což je takový start nanečisto, už máme úspěšně za sebou. Proběhl v úterý 25. 4. ve 21:02 našeho času. O jeho průběhu jsem informoval v samostatném článku.

Živý přenos startu bude tentokrát probíhat jinak než obvykle. Jelikož se jedná o tajnou misi, nedočkáme se žádných záběrů druhého stupně a po oddělení stupně budeme místo toho sledovat už “jen” první stupeň a jeho pokus o přistání. Navíc to vypadá, že SpaceX tentokrát poskytne pouze jeden typ streamu namísto obvyklých dvou.

O nákladu vzhledem k utajení vůbec nic nevíme, nevíme ani na kterou orbitu raketa poletí. Z informací, které víme, se však dá leccos odvodit. Doporučuji vám tedy přečíst si skvělý článek od Kosmonautix.cz, který kromě shrnutí známých informací o této misi také fundovaně spekuluje o druhu nákladu a cílové orbitě:

Nejtajnější mise v dějinách Spacex (Kosmonautix.cz)

Dění okolo mise a všechny související informace včetně odkazů na živé přenosy a odpočet do startu najdete jako vždy na průběžně aktualizovaném profilu mise. Držme SpaceX palce!

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře