Kosmonautix: Nejtajnější mise v dějinách SpaceX

Oficiální logo mise NROL-76

V neděli 30. 4. ve 13:00 pondělí 13:00 by měla startovat první tajná mise SpaceX pro National Reconnaissance Office s názvem NROL-76, při které raketa Falcon 9 vynese neznámý špionážní satelit. Start proběhne z rampy LC-39A v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě a první  stupeň následně přistane zpět na pevnině na Landing Zone 1.

Statický zážeh, což je takový start nanečisto, už máme úspěšně za sebou. Proběhl v úterý 25. 4. ve 21:02 našeho času. O jeho průběhu jsem informoval v samostatném článku.

Živý přenos startu bude tentokrát probíhat jinak než obvykle. Jelikož se jedná o tajnou misi, nedočkáme se žádných záběrů druhého stupně a po oddělení stupně budeme místo toho sledovat už “jen” první stupeň a jeho pokus o přistání. Navíc to vypadá, že SpaceX tentokrát poskytne pouze jeden typ streamu namísto obvyklých dvou.

O nákladu vzhledem k utajení vůbec nic nevíme, nevíme ani na kterou orbitu raketa poletí. Z informací, které víme, se však dá leccos odvodit. Doporučuji vám tedy přečíst si skvělý článek od Kosmonautix.cz, který kromě shrnutí známých informací o této misi také fundovaně spekuluje o druhu nákladu a cílové orbitě:

Nejtajnější mise v dějinách Spacex (Kosmonautix.cz)

Dění okolo mise a všechny související informace včetně odkazů na živé přenosy a odpočet do startu najdete jako vždy na průběžně aktualizovaném profilu mise. Držme SpaceX palce!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře