Novinky o Starship #2: Trojice zážehů SN9, dokončování SN7.2 a SN10, výroba kyslíku v Boca Chica

SpaceX v Boca Chica v jižním Texasu vyvíjí, vyrábí a testuje kosmickou loď Starship a raketu Super Heavy. Místní obyvatelé podrobně dokumentují aktivity firmy, ale děje se toho tolik, že je obtížné všechno sledovat. Portál NASA Spaceflight však už nějakou dobu pravidelně vydává pěkná videa, která krátce shrnují nejdůležitější dění v Boca Chica a člověk se díky nim může snadno udržovat v obraze. Rozhodli jsme se tedy tato videa překládat do češtiny.

Nejnovější díl se věnuje především nedávné sérii tří statických zážehů, které v krátkém sledu absolvoval prototyp Starship SN9. Ve videu se dozvíte několik nových podrobností o těchto testech. Dále uvidíte dokončovací práce na prototypu SN10 a také kompletaci zkušební nádrže SN7.2 z třímilimetrové oceli. Navíc se dozvíte pár novinek o pracích na startovních rampách a také připravované výrobně kyslíku přímo v Boca Chica.

Tato epizoda původně vyšla 18. ledna, ale natočena byla o něco dříve, takže některé informace v ní už stihly zastarat:

  • Ze Starship už byly vymontovány oba poškozené Raptory, druhý měl číslo SN46. Čísla motorů, které je nahradily, zatím neznáme.
  • Zkušební nádrž SN7.2 už byla dokončena a ve středu byla převezena na startovní rampu kvůli testování.

Pokud se chcete podílet na překladech těchto nebo jiných videí, kontaktujte nás na adrese kontakt@elonx.cz!

Aktuální informace o výrobě prototypů Starship a Super Heavy najdete také u nás na webu. Průběh testování a příprav na let Starship SN9 pak můžete sledovat zde. K dispozici máte také podrobný přehled všech prototypů.


Předchozí epizody Novinek o Starship zde a další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře