Proč bylo první znovupoužití Falconu 9 během mise SES‑10 tak významné?

Pokračujeme ve volné sérii videí od Everyday Astronauta na téma znovupoužitelnosti raket. V minulých videích jste například zjistili, proč SpaceX pro přistávání Falconů nepoužívá padáky a také jak vlastně přistání přesně funguje.

Dnes se ohlédneme za misí SES-10, která proběhla přesně před dvěma lety a SpaceX při ní vůbec poprvé použilo raketu, která už za sebou jeden start měla. O důležitosti této mise jsme psali tehdy před startem a pak také při loňském výročí. Everyday Astronaut u tohoto startu byl osobně a považuje jej za historicky významný. V krátkém videu se podíváte, jak tehdy start probíhal z jeho pohledu, a také se dozvíte, co by znovupoužitelnost raket mohla znamenat pro budoucnost kosmonautiky. Video jsme pro vás přeložili do češtiny i slovenštiny.

V přehrávači si můžete přepínat mezi českým a slovenským jazykem.

Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)
Martin Dravecký
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hujjik

Jak SpaceX přistává raketami s úžasnou přesností

Díky vašim článkům a otitulokovaným videím jsem našel na youtube další zajímavé video (s anglickými titulky), tak se sním tu chci s vámi podělit:
http://www.youtube.com/watch?v=Wn5HxXKQOjw

Jiří Hadač

Martine, Petre, diky, hezky prelozeno a Everyday astronaut me vzdycky pobavi :-). Akorat tam tech raket pro srovnani mohl pridat vic. U takoveho Protonu uz by mu to tak hezky nevyslo. Ten je opravdu ve skoro vsech vykonostnich cislech srovnatelny s Falconem.

Dan

Oceňuji, že necháváte video a původního tvůrce být a jen dodáte české titulky. Dobrá práce 🙂