Tesla neinvestuje do placené reklamy, ale vydala alespoň krátké spoty pro seznámení s jejími vozy

Tesla dlouhodobě odmítá investice do placené reklamy, kterou můžeme vidět u její konkurence. Elektromobily Tesla tedy neuvidíte v televizních reklamách, na billboardech, v inzerci v novinách, ani internetových bannerech. Místo toho se americká automobilka spoléhala spíše na doporučení stávajících zákazníků a referenční programy dávající výhody lidem, kteří si koupili vůz na základě něčího doporučení. Tento postup se rozhodně osvědčil a Tesla ušetřila obrovské peníze za marketing. Elon Musk každopádně již několikrát v minulosti uvedl, že možná bude potřeba přijít s nějakou formou reklam. Nechce ale dělat „tradiční“ propagaci jako ostatní automobilky, jelikož je dle něj příliš klamavá.

Z hlediska propagace Tesly by mohla být zajímavá účast v šampionátu FIA Formula E, to se ale zatím bohužel zdá nepravděpodobné. Tesla každopádně v posledních měsících začala na YouTube přidávat krátká videa z nové série zvané Discover. Tato videa sice nejspíš nenajdou cestu do televize v rámci placené propagace, stylem natočení by se ale daly nazývat reklamami. Videa představují klíčové funkce elektromobilů Tesla a výhody jejich vlastnictví. Seznámí vás například s hlasovými příkazy, psím režimem, plánovačem tras, dálkovým ovládáním klimatizace nebo různými způsoby, jak lze vůz nabíjet.

Níže najdete všechna dosud vydaná videa, ale Tesla občas přidává nová, tak sledujte její kanál na YouTube, ať vám neuniknou.

Superchargery

Naplánováný odjezd

Videohry

Hlasové příkazy

Vzdálený přístup

Profily řidičů

Klimatizace

PIN to Drive

Dog Mode

Sentry Mode

Plánovač tras

Nabíjení doma

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)
Michal LencMohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
sirka

Svého času kolovala informace o tom, že fanoušci sami navrhli Elonovi vlastní soutěž o fanouškovskou reklamu a že prý souhlasil.

Edit: vida, zde
https://evannex.com/blogs/news/top-10-tesla-fan-ads

Další promo jsem k tomu nezaznamenal.

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem sirka
Míra

Ahoj, díky za odkaz!

2Eagle2

Áno – tesla loveday 🙂 To mu napísalo také dievča (aai 10r mala a volala sa Loveday – preto ten projekt) s takou myšlienkou podporiť reklamy tvorené fanúšikmi 😉