Tesla spouští objednávky Modelu 3 v Evropě a chystá otevření českého servisu

S blížícím se nástupem Modelu 3 na evropský trh zpřístupnila Tesla konfigurátor pro držitele rezervací ve Francii, Norsku, Německu, Švédsku, Nizozemsku a Španělsku. Ti si tak nyní mohou navrhnout vybavení a možnosti svého budoucího vozu, s jehož doručováním by Tesla měla začít v únoru 2019. K dispozici jsou prozatím pouze dvě varianty, Long Range (dojezd 544 km) a Performance (dojezd 530 km, vyšší maximální rychlost a lepší zrychlení). Konfigurátor zatím není k dispozici pro Českou republiku, jelikož zde Tesla své vozy oficiálně neprodává. Rezervace je tedy možné provést pouze z nějaké sousední země či přes internetový obchod Alza.cz jakožto prostředníka.

Tesla Model 3 (Zdroj: Tesla)

Nejbližší ze sousedů je Německo, kde cena za základní verzi Long Range začíná v přepočtu na milionu a 262 tisících Kč s DPH a bez státních příspěvků, Performance vyjde přibližně o 250 tisíc dráž. Obě verze mají dva elektrické motory a náhon na všechna kola. Základní verze obsahují standardní vybavení včetně senzoriky a kamer, za vylepšený Autopilot je nutno si připlatit dalších přibližně 137 tisíc korun. Model 3 bude dostupný v pěti barevných provedeních, přičemž matná černá bude součástí základní verze, ostatní budou dostupné v rámci příplatkové výbavy. Ceny za vůz a příplatkovou výbavu jsou podobné i v ostatních zemích, rozdíly vznikají převážně na výši dotací na nákup elektromobilu. Řada lidí ale pravděpodobně čeká na nejlevnější model s jedním motorem a menší baterií. Ten vyjde zhruba na milion korun a začne se prodávat až později.

Dobrou zprávou pro budoucí evropské majitele Modelu 3 je, že automobily Tesla budou do Evropy dodávány s nabíjecím konektorem CCS Combo 2. Již postavené nabíjecí stanice Tesla Supercharger budou o tento konektor doplněny, Modely 3 tedy budou moci využívat jak Superchargery (v ČR jsou momentálně tři), tak stanice třetích stran. Dalším zlepšením, jež tentokrát ocení převážně čeští řidiči, bude otevření servisního centra Tesly v Česku v blízkosti Prahy, do kterého momentálně Tesla nabírá nové zaměstnance. Zatím bohužel neznáme datum otevření ani přesnou lokaci. Tento krok každopádně výrazně pomůže českým majitelům Tesly, kteří tak již nebudou muset kvůli servisu jezdit do Německa či Rakouska.

Zdroje: Electrek, CzechCrunch
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře