Co nám prozradily nové fotky Roadsteru, který poletí na Falconu Heavy

Elon Musk dnes na Instagramu zveřejnil další fotky jeho vlastního vozu Tesla Roadster, který poslouží jako náklad pro první Falcon Heavy. Na fotkách jsou kromě stylového skafandru vidět také další zajímavosti a skryté odkazy.

Na fotce každého zaujme především figurína ve skafandru. SpaceX tento stylový skafandr navrhlo pro astronauty, kteří budou létat na ISS v lodi Crew Dragon. O skafandru jsem se podrobně rozepisoval ve starším článku.

Skafandr pro posádku s Crew Dragonem v pozadí (Foto: SpaceX)

Elon Musk panďuláka nazval “Starman” (hvězdný muž / muž z hvězd), což by mohla být narážka na sci-fi film stejného názvu s Jeffem Bridgesem v hlavní roli, nebo na píseň Starman od Davida Bowieho. Druhá možnost je pravděpodobnější, neboť z této mise se vyklubala jakási pocta tomuto zesnulému zpěvákovi. Musk prohlásil, že při startu bude hrát píseň Space Oddity a také řekl, že v chystaném novém videu o Falconu Heavy uslyšíme Life on Mars – obě písničky jsou od Davida Bowieho.

Na fotkách Roadsteru si také nelze nevšimnout dvou kamer, které budou snímat Starmana a Teslu jako takovou. Kamery nám pravděpodobně zajistí parádní záběry v živém přenosu!

Pokud si fotku hodně přiblížite, je možné si všimnout také miniaturní verze autíčka se skafandrem na palubní desce:

A na závěr jedna specialita. Jeden ze zaměstnanců SpaceX na Redditu prozradil, že na šedé desce se stylizovaným X pod vozem jsou vyryta bílá jména pracovníků SpaceX. Není jasné, zda všech, nebo jen některých, ale jeho jméno tam prý je, i když se na této misi nebo Falconu Heavy přímo nepodílel.

Start demonstrační mise Falconu Heavy, při které bude tato Tesla vynesena, je plánován na úterý 6. 2. od 19:30 SEČ. Více informací najdete v podrobném článku.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře