Co nám prozradily nové fotky Roadsteru, který poletí na Falconu Heavy

Elon Musk dnes na Instagramu zveřejnil další fotky jeho vlastního vozu Tesla Roadster, který poslouží jako náklad pro první Falcon Heavy. Na fotkách jsou kromě stylového skafandru vidět také další zajímavosti a skryté odkazy.

Na fotce každého zaujme především figurína ve skafandru. SpaceX tento stylový skafandr navrhlo pro astronauty, kteří budou létat na ISS v lodi Crew Dragon. O skafandru jsem se podrobně rozepisoval ve starším článku.

Skafandr pro posádku s Crew Dragonem v pozadí (Foto: SpaceX)

Elon Musk panďuláka nazval “Starman” (hvězdný muž / muž z hvězd), což by mohla být narážka na sci-fi film stejného názvu s Jeffem Bridgesem v hlavní roli, nebo na píseň Starman od Davida Bowieho. Druhá možnost je pravděpodobnější, neboť z této mise se vyklubala jakási pocta tomuto zesnulému zpěvákovi. Musk prohlásil, že při startu bude hrát píseň Space Oddity a také řekl, že v chystaném novém videu o Falconu Heavy uslyšíme Life on Mars – obě písničky jsou od Davida Bowieho.

Na fotkách Roadsteru si také nelze nevšimnout dvou kamer, které budou snímat Starmana a Teslu jako takovou. Kamery nám pravděpodobně zajistí parádní záběry v živém přenosu!

Pokud si fotku hodně přiblížite, je možné si všimnout také miniaturní verze autíčka se skafandrem na palubní desce:

A na závěr jedna specialita. Jeden ze zaměstnanců SpaceX na Redditu prozradil, že na šedé desce se stylizovaným X pod vozem jsou vyryta bílá jména pracovníků SpaceX. Není jasné, zda všech, nebo jen některých, ale jeho jméno tam prý je, i když se na této misi nebo Falconu Heavy přímo nepodílel.

Start demonstrační mise Falconu Heavy, při které bude tato Tesla vynesena, je plánován na úterý 6. 2. od 19:30 SEČ. Více informací najdete v podrobném článku.

Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jansa Jaroslav

Rád bych věděl jestli má každá kamera své napájení nebo má Tesla v autě své baterie jakoby pro jízdu, v tom případě vydrží hodně dlouho i když kamery nemusí běžet nepřetržitě ale jen pro potřeby týmu SpaceX. Také se asi bude testovat kosmický skafandr, jistě bude mít uvnitř různá čidla či se jedná jen o reklamu? Držme palce ať to dají na první okno.

romanz

No baterie v Tesle určitě jsou, potřebovali přece tunovou zátěž… Ale lion baterie moc dobře nedokážou pracovat ve velkých mrazech (-270°C), takže to musí mít buď jadernou baterii jakou mají družice a nebo nějaký solární články když to bude blíž u slunce.
Já bych do skafandru čidla dal a nejden tam, tohle je rozhodně dobrá příležitost jak zjistit spoustu věcí..

Goodman

Tak chlapi, zítra všichni pořádně držet palčáky !!!!!!!! Je to tady, tak ať se to povede na jedničku. Pokud to skončí fiaskem (rozuměj výbuch na rampě = maximální škody), tak to znamená jediné. A to, že se zase o něco zpozdí přesun zdrojů k vývoji pro BFR. Čili v případě úspěchu (a s trochou nadsázky) můžeme říct, že éra kolonizace Marsu se začne psát od zítřka. Takže SpaceX go !

Majkl

Teď už jen doufat, že se nic nepokazí. Nevím, na co se těším víc (pokud nepočítám samozřejmě start Falconu Heavy jako takový), jestli na záběry z přístávání tří prvních stupňů nebo na záběry Roadsteru ve vesmíru.¨
Tesla ve vesmíru, to by mohlo vzbudit zájem o kosmonautiku i u lidí, které to moc jinak nebere.

Jirka Hadač

Začnu od Davida Bowieho. Jeho album The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars miluju. A speciálně písničku Starman. A tak se mi stalo, že při sledování Marťana sem si ji začal pobroukávat společně s filmem, než sem přišel na to, proč ji znám. Skvělá, skvělá.
Škoda že se z té fotky nedalo nějak dostat, jak jsou na ten skafandr napojeny hadice, tuším že se říká, že sou napojeny někde v oblasti stehen, ale asi se nic nového vyzvědět nedá.
A ty kamery jsou prima, musím říct, ze s vyjímkou sojuzů FG s posádkou,je většinou pohled na náklad při startech nedostupný. A těším se, to třepání “kosmonauta” bude prima.
A to prťavé autíčko mě dorazilo, už se těším, jak to bude Dušan rozebírat v přímém přenosu. A třebas se tam ještě něco dalšího najde. Hezké informace. A stačí pro to 2 nové fotky.

kopapaka

No já bych řekl, že další kamera je ještě u zadku auta…
Rozhodně je tam něco s kabely…