Elonovinky #8: Ražba tunelů

Elonovinky jsou novým videoseriálem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, OpenAI, Neuralinku nebo Hyperloopu, který s Elonem úzce souvisí.

Nový díl se věnuje konkrétním projektům Muskovy společnosti The Boring Company, která má za cíl zlevnit a zrychlit ražbu tunelů pro potřeby zkvalitnění osobní přepravy. Firma má momentálně rozpracovaných několik tunelů, které chce následně použít pro tzv. Loop, což je přepravní systém využívající autonomních elektrických saní dosahujících rychlostí přes 200 km/h. Tunely by pak v budoucnu mělo být možné použít také pro mnohem rychlejší Hyperloop.

Elonovinky #8: Ražba tunelů:

Předchozí epizody:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

10
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
HighLander
Host
HighLander

… na Slovensko – Ukrajinskej hranici takýto tunel fungoval niekoľko rokov. Mal dĺžku 700m a slúžil na transport ľudí aj tovaru. Neviem prečo to krachlo. 🙂 https://www.webnoviny.sk/na-hranici-s-ukrajinou-objavili-dokonaly-paseracky-tunel/
Prajem Elonovi nech to dotiahne ďalej.

Zdeněk
Host
Zdeněk

Už by to chtělo nějaký projekt dokončit .

Ivo
Host
Ivo

Chtěl bych jen podotknout, že to o tom razícím stroji a čekání na výztuž je totální nesmysl. Nebyla to pravda před 30 lety a není ani dnes.

Dále by mě zajímalo jak je to myšleno s tím tunelem NY WDC o délce pouhých 56km?

Petr Šída
Host
Petr Šída

Nemáte pravdu, doporučuji detailně prostudovat způsob, jakým TBM pracuje