Fotky a video z přistání SES-10

Minulý týden se SpaceX povedlo to, o co se snažilo už od svého založení – opětovné použití už jednou letěného prvního stupně jejich rakety Falcon 9. Došlo k tomu během mise SES-10 a kromě úspěšného vynesení telekomunikační družice se podařilo také již druhé přistání této rakety na plovoucí mořské plošině. Během živého přenosu jsme toho z přistání moc neviděli, a tak jsme napjatě několik dní čekali, až se plošina Of Course I Still Love You vrátí do přístavu, aby z jejích kamer SpaceX mohlo stáhnout očekávané snímky a nahrávky.

Fotky přistání

Uživatel Fallout4TheWin na Redditu zároveň z těchto obrázků vytvořil hezkou tapetu v rozlišení 4K. (Tip: Další tapety najdete v nové sekci webu Tapety na plochu)

Video přistání

Pro úplnost doplním ještě videa přistání z mise CRS-8, při které si tento první stupeň odbyl svou premiéru. Minulý týden tak přistával už podruhé, což se dosud žádné raketě nepovedlo.

Více o přistávání raket a této historické misi se dozvíte v následujících článcích:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
Nastavit upozorňování na