Novinky o Starship #5: Nový systém značení, testování Super Heavy B3, výroba Starship S20 a další

SpaceX v Boca Chica v jižním Texasu vyvíjí, vyrábí a testuje kosmickou loď Starship a raketu Super Heavy. Místní obyvatelé podrobně dokumentují aktivity firmy, ale děje se toho tolik, že je obtížné všechno sledovat. Portál NASA Spaceflight však vydává pěkná videa, která krátce shrnují nejdůležitější dění v Boca Chica a člověk se díky nim může snadno udržovat v obraze. Rozhodli jsme se tedy tato videa překládat do češtiny.

Portál NASA Spaceflight vydal další shrnutí dění ve Starbase. Tentokrát se věnuje novému značení Raptorů a prototypů, testování Super Heavy B3, výrobě Starship S20 a Super Heavy B4 a dalším aktivitám SpaceX kolem této obří rakety.

Tato epizoda původně vyšla 13. července, takže některé informace v ní už stihly zastarat:

  • Prototyp Super Heavy B3 nakonec dostal tři Raptory a už stihl absolvovat úspěšný statický zážeh. Proběhl 19. července.
  • Integrační věž na orbitální rampě už má celkem 8 segmentů, ale nakonec dostane ještě devátý.
  • Kompletace Starship S20 a Super Heavy B4 jsou v plném proudu.

Pokud se chcete podílet na překladech těchto nebo jiných videí, kontaktujte nás na adrese kontakt@elonx.cz!

Aktuální informace o výrobě prototypů Starship a Super Heavy najdete také u nás na webu. K dispozici máte také podrobný přehled všech prototypů.


Předchozí epizody Novinek o Starship zde a další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře