Oficiální fotky a video Falconu Heavy na rampě

První hotový exemplář Falconu Heavy byl koncem prosince vyvezen na rampu a SpaceX nyní vydalo nádherné oficiální fotky a video z této dlouho očekávané události. Doposud jsme měli k dispozici pouze pár neoficiálních, převážně rozmazaných fotek, takže tyto kvalitní materiály jsou vítanou změnou.

Pokud ElonX nesledujete pravidelně, vězte, že na obrázcích vidíte úplně první Falcon Heavy společnosti SpaceX na rampě LC-39A. Tato obří raketa se v podstatě skládá ze tří Falconů 9 a je proto silnější než jakákoli jiná současná raketa. Falcon Heavy byl představen veřejnosti už před více než 5 lety, ale k prvnímu startu dojde teprve letos.

Tento konkrétní exemplář poletí na demonstrační misi možná ještě v lednu, přičemž do vesmíru vynese elektromobil Tesla Roadster Elona Muska. Automobil se nachází pod aerodynamickým krytem na špičce rakety. Postranní bloky tohoto Falconu Heavy tvoří již jednou použité první stupně Falconu 9 a disponují novým typem roštových kormidel vyrobeným z titanu. Centrální stupeň je nový a zpevněný. Všechny tři spodní stupně se během demonstrační mise po odpojení pokusí přistát – dva boční stupně na floridské přistávací plošině a ten centrální na plovoucí mořské plošině v Atlantiku.

V budoucnu by tato raketa měla také poslat dva turisty kolem Měsíce.

Další informace o této raketě najdete v článku Vše o Falconu Heavy.

Oficiální video rakety na rampě:

Oficiální fotky z Flickru SpaceX:

Aktuální informace o plánované lednové premiéře Falconu Heavy najdete na průběžně aktualizovaném profilu demonstrační mise.

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
OskaⓇ

Ale to čekání se nedá vůbec vydržet , tím víc, jak se blíží start. 🙂

hanh

Co je ještě jeden fajn detail. Vlevo dole jdou vydět “odložené” čelisti od adapteru F9. Jde vidět, jak na první fotce, tak na videu (tam jsou vidět oba, z pohledu fotky stojí zakryté za sebou). Jsou to ty boční čelisti, které drží F9 ze stran, kde nyní jsou otvory. Myslím si, že do startu je odvezou pryč, aby je případně výbuch nepoškodil.

ufuf

“vydět” !!! 🤦‍♂️

Jirka Hadač

Fakt úžasné fotky. Stojí za to. Nádhera.

Zdeněk

Paráda.

Kopito

…vyrobeným…