Elonovinky #84: SpaceX chystá únikový test Crew Dragonu

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.

Dubnová nehoda Crew Dragonu sice vedla k odkladům, ale SpaceX nadále pokračuje v přípravách na dalších lety této kosmické lodi, a to hned na několika frontách. Testuje padáky, trénuje posádku, upgraduje startovní rampu a také chystá důležitý test záchranného systému Crew Dragon. Ten využívá motory SuperDraco, které v případě nehody dokážou odnést loď s posádkou do bezpečí. Než ale proběhne první let s astronauty, SpaceX potřebuje únikový systém ozkoušet během letu. Jak a kdy test proběhne? Bude při něm možné zachránit první stupeň? Který Crew Dragon bude při testu použit?

Tip: Podrobnější informace o testu únikového systému najdete ve starším článku.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

19
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Silhan.J
Host
Silhan.J

Tak snad se to povede a stihnou vyslat posádku před Boeingem.

V_A
Host
V_A

To zas bude výmluv, když to bouchne.

Petr Šída
Host
Petr Šída

To bude zase trolů, když to nebouchne=-O

akuhtr
Host
akuhtr

Test který má prakticky ověřit zda to zvládne bezpečně uniknout zjístí že nedokáže a je tedy třeba pár změn. Netuším proč by se mělo vymlouvat, pro to aby se to zjistilo tyhle testy jsou…

Majo
Host
Majo

Tiež dúfam,že sa im to podarí a predbehnú Boeing.A vždy sa v diskusii nájde nejaký kok*t,ktorý len hejtuje.Že,V_A?Ak sa ti nepáči choď hejtovať niekde inde.Nikto tu na teba není zvedavý.S tvojim postojom by sme doteraz boli v jaskyniach.Tieto testy,ako tu už v diskusii povelai viacerí,sú na praktické overenie funkčnosti,od toho sú,aby sa na ostro nič nestalo.

Kamil
Host
Kamil

To čekání je nekonečné. Těším se jak čtyřletý na Vánoce.

Kamil
Host
Kamil

To Petr Melechin: udělejte něco s těmi politickými diskusemi zde. Přestává mě to tu bavit, chodím sem kvůli kosmonautice, ne kvůli hádkám alá novinky.cz Díky

Majo
Host
Majo

Veď to som mu aj hovoril ale škoda reči.