Přistání CRS-12 z několika perspektiv

SpaceX během pondělní mise CRS-12 opět úspěšně přistálo s prvním stupněm Falconu 9. Jednalo se o 10. úspěšné přistání v řadě (k poslednímu neúspěšnému přistání došlo před více než rokem). Bylo to také velice přesné přistání (jen 1,2 metru od středu “terče”).

Některým tato přistání možná připadají už moc rutinní a nudná, ale já se mezi takové rozhodně nepočítám. Přistání mě pořád fascinují a každé z nich je něčím zajímavé. Tentokrát jsme opět dostali skvělé záběry na přistání z různých perspektiv. Přenos od NASA měl jiné záběry než ten od SpaceX, a tak jsem pro vás sestříhal dvě různá videa, z nichž každé zachycuje přistání jiným způsobem.

Video od SpaceX je z pohledu rakety a můžete v něm sledovat její nepřetržitou cestu od oddělení stupňů až po přistání na LZ-1:

Video složené ze záběrů od NASA není v reálném čase, jelikož jsem z něj vystříhal pár záběrů na druhý stupeň a asi dvě hluchá místa, při kterých nebyla raketa vidět. I tak se však jedná o impozantní záběry ze země sledující skoro celou cestu prvního stupně od vypnutí motorů prvního stupně až po jeho přistání. Uslyšíte také tradiční sonický třesk. K samotnému přistání jsem pak do videa ještě přidal alternativní záběr z dronu, který se objevil v sestřihu od SpaceX na Instagramu.

Jako bonus přikládám amatérské video, které je natočené z podobné perspektivy jako to od NASA, ale je nepřerušované a vidíte v něm raketu od startu po přistání. Kvalita záznamu je neuvěřitelná vzhledem k tomu, že se nejedná o profesionální video. V druhé polovině videa pak můžete vidět kameru, která byla použita pro natočení těchto záběrů.

Více informací o misi CRS-12 (fotky, videa, zajímavosti apod.) najdete jako vždy na jejím podrobném profilu.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře