Skvělý nový dokument o Falconu Heavy od National Geographic

Dokumentární drama Mars z produkce National Geographic

V neděli 18. 11. ve 22:00 bude mít na českém kanálu National Geographic premiéru druhá série pořadu Mars. Ten kombinuje prvky dokumentu a dramatického ztvárnění lidské výpravy na Rudou planetu. První série mě však docela zklamala, takže jsem se na druhou řadu nijak zvlášť netěšil, ale National Geographic překvapilo odvysíláním bonusového dokumentu o SpaceX. Ten bude v ČR odvysílán 18. 11. ve 23:00, tedy hned po první epizodě nové série Marsu.

„Mars: Inside SpaceX” je 45minutový dokument o SpaceX zaměřený především na letošní premiéru Falconu Heavy. Dokument fanouškům SpaceX sice nenabídne skoro žádné nové informace, ale zato se v něm objeví spousta dosud neviděných záběrů z příprav a startu Falconu Heavy nebo třeba výbuch prvního Falconu 1. Štáb National Geographic byl přítomen u demonstrační mise Falconu Heavy, takže dokument také obsahuje rozhovory s Elonem Muskem a spoustu záběrů z dění v řídícím středisku na Canaveralu, odkud Musk na start dohlížel. Kromě Falconu Heavy se dokument věnuje také začátkům SpaceX a důležitosti znovupoužitelnosti, které se SpaceX začalo naplno věnovat s raketou Falcon 9. Dále uvidíte věž na rampě LC-39A, kam Elon vzal štáb a své syny na prohlídku.

Pokud ale doma nemáte kanál National Geographic nebo se nemůžete dočkat, dokument a první epizoda nové řady seriálu měly v USA premiéru už včera, a tak je možné je celé zhlédnout už teď zdarma na stránkách NatGeo (jen v angličtině a je potřeba se připojit přes americkou VPN).

AKTUALIZACE (7. 4. 2019): Dokument je nyní možné zhlédnout na YouTube a opatřili jsme jej českými titulky, verzi s českým dabingem pak na YouTube najdete také.

Televize už dříve vypustila krátkou ukázku z tohoto dokumentu, kterou jste mohli na ElonX zaznamenat:

K dispozici je také trailer na druhou řadu seriálu Mars:

První sérii můžete zachytit na českém kanálu National Geographic nebo je také ke zhlédnutí na službě Netflix (pro nové zákazníky nabízí první měsíc zdarma). Dále by mělo být možné si ji přehrát na amerických stránkách National Geographic (opět je ale nutné VPN).

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Walkeer
chello

Ohledně toho seriálu Mars: škoda, že tam nebylo víc záběrů z přistávání lodi. Inspiraci u ITS/BFR jí nelze upřít 🙂comment image

Jiří Hadač

Mám i další inspiraci. Když já fakt miluju tuhle loď 🙂
comment image

yamato

zaujimalo by ma preco vas prva seria nezaujala (ze ci nam vadilo to iste :)))

Vjkngjj

Mně vadilo, že tam všechny podstatný postavy byly na sílu ženský nebo Asiati. Krom toho nerespektování hierarchie, každá hysterka si dělala co chce bez ohledu na nadřízený. A nakonecfabulace o nalezení života?

matusy

herci a príbehová línia

yamato

za mna – strase vela “dramaticko-psychologickych spovedi” ktore strasne spomalovali dej. Obcas to vyzeralo skor ako cakaren u psychologa, nie ako vyprava na inu planetu. Chcelo to sviznejsie tempo a viac sa sustredit na skutocne technicke problemy, ktore by musela posadka riesit.

Lukáš

Vůbec, tyto “hrané” dramatické dokumenty mě tedy absolutně nebaví, bohužel je to ale trend 🙁

Jiří Hadač

Kdyz to srovnam s nekterymi jinymi, jako napr Souboj o raketu, druzici, cloveka a Mesic. Ci 12 dilu serialu ze Zeme na Mesic…. To jsou taky hrane, dramaticke dokumenty a moc hezke.

Premek

Stačí stáhnout Tunnel Bear jako rozšíření do Chromu…

Ivo Janáček

Jen bohužel to nestačí na shlédnutí ani první poloviny dokumentu, pak dojdou volná data…