Skvělý nový dokument o Falconu Heavy od National Geographic

Dokumentární drama Mars z produkce National Geographic

V neděli 18. 11. ve 22:00 bude mít na českém kanálu National Geographic premiéru druhá série pořadu Mars. Ten kombinuje prvky dokumentu a dramatického ztvárnění lidské výpravy na Rudou planetu. První série mě však docela zklamala, takže jsem se na druhou řadu nijak zvlášť netěšil, ale National Geographic překvapilo odvysíláním bonusového dokumentu o SpaceX. Ten bude v ČR odvysílán 18. 11. ve 23:00, tedy hned po první epizodě nové série Marsu.

„Mars: Inside SpaceX” je 45minutový dokument o SpaceX zaměřený především na letošní premiéru Falconu Heavy. Dokument fanouškům SpaceX sice nenabídne skoro žádné nové informace, ale zato se v něm objeví spousta dosud neviděných záběrů z příprav a startu Falconu Heavy nebo třeba výbuch prvního Falconu 1. Štáb National Geographic byl přítomen u demonstrační mise Falconu Heavy, takže dokument také obsahuje rozhovory s Elonem Muskem a spoustu záběrů z dění v řídícím středisku na Canaveralu, odkud Musk na start dohlížel. Kromě Falconu Heavy se dokument věnuje také začátkům SpaceX a důležitosti znovupoužitelnosti, které se SpaceX začalo naplno věnovat s raketou Falcon 9. Dále uvidíte věž na rampě LC-39A, kam Elon vzal štáb a své syny na prohlídku.

Pokud ale doma nemáte kanál National Geographic nebo se nemůžete dočkat, dokument a první epizoda nové řady seriálu měly v USA premiéru už včera, a tak je možné je celé zhlédnout už teď zdarma na stránkách NatGeo (jen v angličtině a je potřeba se připojit přes americkou VPN).

AKTUALIZACE (7. 4. 2019): Dokument je nyní možné zhlédnout na YouTube a opatřili jsme jej českými titulky, verzi s českým dabingem pak na YouTube najdete také.

Televize už dříve vypustila krátkou ukázku z tohoto dokumentu, kterou jste mohli na ElonX zaznamenat:

K dispozici je také trailer na druhou řadu seriálu Mars:

První sérii můžete zachytit na českém kanálu National Geographic nebo je také ke zhlédnutí na službě Netflix (pro nové zákazníky nabízí první měsíc zdarma). Dále by mělo být možné si ji přehrát na amerických stránkách National Geographic (opět je ale nutné VPN).

Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře