Tesly Model S a X se v dohledné době modernizace nedočkají

V posledních měsících často kolovaly různé spekulace, že se Model S a Model X dočká velkých úprav, které by klidně mohly být nazývány další generací. A to i přesto, že tyto vozy byly naposled modernizovány v dubnu tohoto roku, kdy se změnila pohonná jednotka, odpružení a přibylo rychlejší nabíjení. Stanice CNBC například uvedla, že by Modely S a X měly dostat novou baterii s dojezdem přesahujícím 640 km.

Elon Musk každopádně popřel, že by Tesla plánovala u Modelů S a X využít momentálně nejlepší typ 2170 (21 mm průměr a 70 mm délka), který by umožnil větší dojezd a rychlejší nabíjení. Problém u těchto baterií je totiž ten, že je Panasonic nestíhá pro Teslu vyrábět v dostatečně velkém množství. Web Electrek také přišel loni s uniklými ilustracemi interiérů, dle kterých by Modely S a X měly dostat minimalistický interiér po vzoru Modelu 3.

Případné spekulace o další modernizaci prvních dvou masově vyráběných vozů Tesly teď ale popřel sám Musk. Ten uvedl, že Tesla pouze chystá „sérii menších průběžných změn“, přičemž ta největší proběhla právě v dubnu, kdy Tesla vyměnila pohonnou jednotku. Na druhou stranu ale není přesně jasné, co Musk vidí jako menší změny, klidně tak například může dojít ke zlepšení dojezdu či zrychlení nabíjení.

Tesla se v současnosti i přesto, že za druhý kvartál tohoto roku vykázala nejlepší výsledky, trápí s poměrně nízkou poptávkou po Modelech S a X. Zatímco během minulého roku americká automobilka prodávala každý kvartál zhruba 25 000 kusů těchto dvou aut, první dva kvartály tohoto roku dosáhly pouze polovičních výsledků. Snížená poptávka tak vedla ve výrobě k úplnému zrušení nočních a víkendových směn. Jedním z důvodů nižšího zájmu může být právě to, že zákazníci nechtějí vůz koupit před potencionální modernizací a čekají tak na ni. Svůj vliv ale bude mít též levnější a v některých ohledech modernější Model 3, což samozřejmě Tesle velké starosti dělat nemusí.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře