Boring Company demonstruje výhody tunelové dopravy v novém videu

Když Boring Company loni v prosinci slavnostně představila svůj experimentální tunel v Hawthorne, umožnila účastníkům akce zkušební jízdy. Jejich názory však byly dost vlažné. Jízda v tunelu totiž byla kvůli nerovnému povrchu kodrcavá a auta dosahovala rychlostí jen kolem 65 km/h. Elon Musk tehdy vysvětlil, že firma nestihla povrch patřičně upravit, ale že do budoucna na tom zapracuje a povrch bude „hladký jako zrcadlo“. Že to nebyla planá slova, ukazuje nové video, které na Twitteru zveřejnila Boring Company.

Společnost v něm ilustruje výhody přepravního systému Loop, který bude provozovat například v Las Vegas, kde Boring Company začne v létě stavět svůj první tunel pro platícího zákazníka. Systém Loop bude přepravovat pasažéry pomocí elektrických vozů, které se v tunelu mají pohybovat maximální rychlostí 240 km/h. Boring Company však dosažitelnost takových rychlostí dosud nedemonstrovala, což změnilo až následující nové video.

V něm závodí dvě Tesly – obě jedou stejnou vzdálenost necelých dvou kilometrů, ale jedna z nich se musí potýkat se silničním provozem na povrchu, zatímco ta druhá díky tunelu zácpu podjede. Tesla, která jela tunelem, tak dorazila do cíle za minutu a půl, zatímco té druhé to trvalo třikrát déle.

Ve videu můžeme vidět, že Tesla Model 3 v krátkém tunelu dosáhla rychlosti přes 200 km/h, což je možné díky jinak vyřešené podlaze. Ta už není tvořena jakýmsi korytem s vyvýšenými patníky, po kterých vůz jede, ale vypadá jako normální asfaltová vozovka.

Navazující tweet Elona Muska navíc potvrdil, že už nejsou potřeba vodící kolečka, která byla použita při slavnostním představení tunelu, aby vůz nenarážel do stěn. Nyní jízdu řídí Autopilot a řidič asi potřebuje řešit jen plyn a brzdu. Do budoucna však bude jízda v tunelu zcela automatizovaná, aby vozy mohly jezdit s velmi těsnými rozestupy.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
48 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře