Daily Hopper: Dragony pro CRS-23 a Inspiration4

Na Twitteru vychází vtipný komiks ze světa kosmonautiky a především ze Starbase, kde SpaceX vyvíjí Starship. The Daily Hopper pravidelně zveřejňuje nové komiksy, přičemž často jsou hlavními postavami Starhopper, Falcon 9 nebo různé prototypy Starship a Super Heavy. Se svolením autora jsme se rozhodli všechny komiksy týkající se SpaceX překládat do češtiny a slovenštiny.

Dnes tu pro vás máme nové komiksy z posledního týdne, které se všechny věnují lodi Dragon. Na konci srpna totiž proběhla zásobovací mise CRS-23, což byl první start SpaceX po dvouměsíční pauze, a zároveň se blíží napjatě očekávaná turistická mise Inspiration4.

Pokud se vám tyto komiksy líbí, můžete jejich autora finančně podpořit na Patreonu a získat za to určité výhody.

Přípravu obrázků na překlad a vytvoření slovenské verze zajišťuje Martin Dravecký. Překlad do češtiny má na svědomí Petr Melechin.

Vesmír je pro všechny

Ještě než se nákladní Dragon vydal na misi CRS-23, promluvil si s kolegou, který se připravuje na misi Inspiration4. Ten bude mít na palubě Hayley Arceneaux, která se stane prvním člověkem s umělou protézou.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Vzrušující start

Start na Falconu 9 může znít jako lákavý zážitek, ale ve skutečnosti se během letu mísí pocity vzrušení i strachu.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸


Zásilka

Crew Dragon Endeavour z mise Crew-2 je na ISS už od dubna, a tak byl aktuální přílet nákladního Dragonu z CRS-23 velmi vítaný. Vezl totiž čerstvé zásoby.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Předchozí vydání přeložených komiksů Daily Hopper:

Starší epizody najdete zde.

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)
Martin DraveckýMohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tommy

Mně se tyto vtípky líbí, i když nejsou vždy k popukání, ale k pousmání ano. Navíc vymyslet každý týden něco veselého není nic jednoduchého.

Jiří Hadač

Jeste si vynechal, ze uz peknych par mesicu SS neleta, tim je to obtiznejsi. A prakticky neleta ani SpaceX. Jeste horsi. Jinak souhlas, nekdy skvele a nekdy to proste neni to prave. Ale jak rikas, neni to snadne to vymyslet a asi by se mi nechtelo.

Meh

Hm