Daily Hopper: Starship v důchodu, raketoplán na Měsíci a čekání na motory

Na Twitteru vychází vtipný komiks ze světa kosmonautiky a především ze Starbase, kde SpaceX vyvíjí Starship. Účet The Daily Hopper pravidelně zveřejňuje nové komiksy, přičemž často jsou hlavními postavami Starhopper, Falcon 9 nebo různé prototypy Starship a Super Heavy. Se svolením autora jsme se rozhodli všechny komiksy týkající se SpaceX překládat do češtiny a slovenštiny.

Dnes pro vás opět máme komiksy z posledního týdne, které se tentokrát věnují osudu Starship SN16 a také komentují různé aktuální události z kosmonautiky.

Pokud se vám tyto komiksy líbí, můžete jejich autora finančně podpořit na Patreonu a získat za to určité výhody.

Přípravu obrázků na překlad a vytvoření slovenské verze zajišťuje Martin Dravecký. Překlad do češtiny má na svědomí Petr Melechin.

Další pán na holení

Starship SN16 byla nedávno vyvezena z montážní haly a nyní se nabízí otázka, jestli nakonec zamíří na startovní rampu, nebo ne.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Pohoda, klídek

Starship SN16 se prozatím rozhodla pro odpočinek po boku SN15, ale oslavy jsou možná předčasné. Elon Musk totiž zvažuje, že s SN16 provede hypersonický let. To už taková pohodička nebude…

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸


LOX

Během polehávání na pláži si obě Starship dopřávají osvěžující kapalný kyslík neboli LOX a další nápoje. Může se kosmická loď opít?

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

HLS

Na Twitteru si někdo posteskl, že raketoplán se nikdy nepodíval na Měsíc. Nabízí se alternativní řešení…

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Kde mám motory, Jeffe?

Vývoj motorů BE-4 se poněkud vleče. Vyrábí je Blue Origin a mají pohánět také konkurenční raketu Vulcan Centaur společnosti ULA. Ta však stále čeká na dodání motorů pro první start, z čeho si v poslední době utahuje půlka Internetu.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Předchozí vydání přeložených komiksů Daily Hopper:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře