Daily Hopper: Testování Super Heavy, Virgin Galactic a Canadarm

Na Twitteru vychází vtipný komiks ze světa kosmonautiky a především ze Starbase, kde SpaceX vyvíjí Starship. The Daily Hopper pravidelně zveřejňuje nové komiksy, přičemž často jsou hlavními postavami Starhopper, Falcon 9 nebo různé prototypy Starship a Super Heavy. Se svolením autora jsme se rozhodli všechny komiksy týkající se SpaceX překládat do češtiny a slovenštiny.

Dnes pro vás opět máme komiksy z posledního týdne, které se tentokrát věnují aktuálnímu testování Super Heavy B3 nebo třeba nedávnému suborbitálnímu letu společnosti Virgin Galactic.

Pokud se vám tyto komiksy líbí, můžete jejich autora finančně podpořit na Patreonu a získat za to určité výhody.

Přípravu obrázků na překlad a vytvoření slovenské verze zajišťuje Martin Dravecký. Překlad do češtiny má na svědomí Petr Melechin.

Brrrr

Pozemní testování Super Heavy B3 konečně začalo, ale raketa si to zatím moc neužívá…

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

SpaceShipHopper

Starhopper už doskákal, ale stále sní o vesmírných letech. Nyní se sny stávají skutečností.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸


Přilož ruku k dílu

Absence rukou je pro Starship značně omezující, ale naštěstí existuje řešení.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Předchozí vydání přeložených komiksů Daily Hopper:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Meh

Nezasmal jsem se, cekam az sem Goodman prida neco skutecne vtipneho.

Martin

To je ale v pořádku, každý máme jiný smysl pro humor. Jen nevím, proč nám to sděluješ

Goodman

Napadly me tři dobré frky. Ale jak jsem slíbil, uz je nebudu zveřejňovat. Web je Petra Melichina, takže jeho web a jeho pravidla, čili plně ctim jeho rozhodnutí. Na návštěvě přeci taky nevykonas velkou potřebu v obýváku.
Btw v Kanadě progresiviste prohlásili matematiku za rasistickou vědu (můj třetí nejoblíbenější předmět na škole). To je myslím vtip vsech vtipů a goodmanovi forky již nejsou třeba.

Jiří

Právě že v obýváku ne. A proto vtipy patří zde, kde si myslím, že to Petrovi vadit nebude 🙂

Goodman

Petr napsal, ze uz žádné goodmanovi ftípky. A jelikož je to jeho web, tak se hraje podle jeho pravidel. Kdybych dále psal, tak bych se nedržel vlastního přesvědčení – dodržování nastavených pravidel jako základ fungujici společnosti. Porušovat je, to je něco, jako přijít oblečený na nuda pláž.
Takže věrní přátelé, tohle je konec neopakovatelneho zachodoveho humoru. Komu se líbil, nechť mi da plusovy bod na rozloučenou.

Meh

S kamennou tvari vam ho tam davam.

Jiří Lacina

Pro případ , že by jste se začal s panem Petrem Melechinem dohadovat ohledně vhodnosti či nevhodnosti Vašich vtípků na tomto webu , jsem byl připraven napsat přesně to ,. co jste napsal Vy sám . Za to si Vás velice vážím.
Mimochodem , skutečně v Kanadě prohlásili , že je matematika rasistická věda (v mém případě bezkonkurenčně nejoblíbenější předmět) ?

Goodman

Skutečně ano. Ale neboj, kanadští humanisticti progresiviste uz s těma matematickyma rasistama zatočí. Po bolševicku.

Jiří Lacina

To je úžasná správa (stejně jako ten fakt , že se na českých školách od roku 2024 přestanou učit Newtonovi zákony).
Ty nejchytřejší jedince to vyžene na Mars a naši potomci pak budou létat na Zemi jako do skanzenu – podívat se na zbylých pár tísíc potomků těch dementů , kterak si požírají (navzájem v duchu politické korektnosti) svoje výkaly.

Tristan

Tři hrubky v pouhé první větě, to se hned tak nevidí.

Goodman

Narozdíl od tvého komentáře nese nějakou myšlenku. Zkus napsat komentář s nějakou informační hodnotou – pokud jsi toho intelektuálně schopen.

Goodman

Abych řekl pravdu, tak nerozumím modernímu světu. Nechápu boj proti pořádku nebo vzdělání. Ještě před deseti lety by me ani ve snu nenapadlo, ze budou zavírat policisty a grazlum stavět sochy. A prohlašovat vzdělání za škodlivé uz vůbec ne. A máte mimochodem pravdu. Uz aby byl kolonizovan Mars. Protože západní civilizaci hrozí neodvratně kolabs.

Tristan

Problém je, že právě západní civilizace tam tu kolonii postaví a tedy tam importuje i svoje názorové doktríny. A kolaps se píše s p.

Goodman

To se samozřejmě může stát. Nicméně počítám s tím, ze spolupráce bude mezinárodní, takže britsko americká kultura nebude tolik dominovat. A za druhé na Marsu bude dost obtížný život, nebude čas ani vůle na sociální experimenty. Takže bude rozhodovat kvalifikace, nikoliv barva pleti nebo náboženství. Pozitivní diskriminace nebo správně nábožensky a sexuálně vyvážená posádka nebude hrát prim. Navíc Mars nebude nabízet pohodlí, těžko se tam bude parazitovat a disciplína bude mimořádně tvrdá, něco jako v armádě. Čili pochybuji, ze bude lákat africké nevzdelane lenochy nebo humanistické bílé kecaly z neziskovek.

Jiří Lacina

Ano je to děsivé (mimochodem s přáteli si tykám , takže pokud by Vám to vyhovovalo , byla by to ve Vašem případě pro mne čest) , ale – bohužel normální. Vždy když civilizace dosáhne svého zenitu a přestane být ohrožována konkurencí z vnějšku , nastane její úpadek. O tom , že to nevyhnutelně postihne každou , v jisté době úspěšnou civilizaci , ví velice dobře Egyptolog Miroslav Bárta. Tento stav dokonale postihl ve svých verších John Keats 1795 – 1821 (kde jsem si pro větší výstižnost dnešní doby dovolil nahradit slovo “krví” slovem “lůzy”)
Vše se rozpadá, střed už nedrží,
čirou anarchii chatrný svět hostí,
lůzy kalný příliv stoupá a všude
pošlapána je krása nevinnosti,
nejskvělejším chybí přesvědčení,
nejhorší plni vášnivé jsou síly.

Goodman

Na internetu se týká úplně normálně. Vykani je spíše výjimka. Nicméně ja nejsem úplně nejmladší ročník, takže s automatickým tykanim mám problém. Proto používám mix tykani a vykani, což může znít komicky.
V každém případě si rád s tebou potykam. I me bude velikou ctí. Vzdělaných a morálně vyspělých jedinců dneska moc není.

Jiří Lacina

Děkuji Ti. Já vím že se normálně tyká , ale jednak jsem ročník 1968 a za druhé používání obojího , skýtá možnost rozlišení – třeba zrovna takového , jaké uvádíš. A právě z těch důvodů jaké uvádíš , si naše tykání i já pokládám za čest .

Jiří Lacina

Nástrojem tohoto úpadku jsou vždy hloupí a zároveň bezcharakterní lidé. Tací , kteří v době vzestupu nemají šanci se prosadit , prostě proto , že nic neumí. V okamžiku vrcholu dané civilizace , však nastupuje pocit neohroženého sebevědomí. Tehdy tito neschopní hlupáci vycítí svoji příležitost a začnou se drát do významných pozic – a nikdo jim nebrání. Na vrcholu civilizace už není potřeba tvůrčích schopností a tak si ti hlupáci vezmou za své původně dobré racionální myšlenky a začnou je s mnohem větší vervou , než kdokoli jiný , prosazovat. A když dosáhnou většinového opanování rozhodujících pozic , nejenže není cesty zpět – právě v tomto okamžiku vypukne to největší peklo. V tomto okamžiku totiž nastane mezi těmi hlupáky konkurenční boj o významné pozice – a z toho pramení všechny ty nesmyslnosti které dnes pozorujeme. Už je nikdo nemůže vyhodit z jejich pozic , kromě jiných bezcharakterních hlupáků kteří ty původně dobré myšlenky přeženou ještě více. A tak se to stupňuje stále více , až se ty myšlenky přivedou do stavu ad absurdum. A to je dnešní stav.

Jiří Lacina

Kromě války (o kterou asi většina lidí nestojí) je jedinou možnou cestou z tohoto úpadku, založení kolonie – někde mimo dosah té staré upadající civilizace.
A právě proto , je kolonizace Marsu tak strašně důležitá. A Tristan nemá pravdu , když říká , že tu kolonii postaví západní civilizace – a tudíž tam importuje svoje názorové doktríny. Který , z těch mocichtivých hlupáků by šel do mnohem horších podmínek , než jaké má dnes na Zemi. A který z nich – i kdyby nakrásně chtěl – by tam mohl vykonávat důležitou , tvůrčí práci , což bude v prvních desetiletích nezbytnou podmínkou?
Nikoliv – ti hlupáci kolonii na Marsu budou velice dlouho ignorovat , protože pro ně bude dlouho bezvýznamná a tudíž nezajímavá (stejně jako ULA dlouho ignorovala SpaceX)
A v okamžiku , kdy si všimnou jejího významu , bude již příliš pozdě , aby s tím mohli cokoliv udělat.

Goodman

Hustý, devět hlasů, takova popularita! Uz konečně vím, jak se cítí Madona nebo Beatles.

Meh

Jenom aby vam to tam nekdo nepridaval curlem a POSTem s menicim se useragentem 🙂

Goodman

Prosím, neberte mi moje vlhké sny o oblíbenosti. Být oblíben na anonymní síti byl můj celoživotní cíl.

Tristan

Zato trocha mluvnice třetí třídy by Goodmanovi třeba byla.

Goodman

A tobě sprcha alespoň jednou za měsíc.
Ale s tou mluvnici pravdu díš starý brachu.

Naposledy upraveno před 3 měsíci uživatelem Goodman
Martin

Ale možná by nebylo špatný, kdyby zde pravidelně vycházely “Goodmanovy vtipy” 😀

Petr Groh

Nejzábavnější byly ty reakce.
I nepovedený vtip stojí za to, když vyvolá břitký komentář.
A duo Goodman – Badman bodovalo…
😄😄😄

Goodman

Původně jsem měl v plánu napsat pod každý článek originální goodmanuv kosmonauticky frk. Mohla to být taková malá trapná tradice. Něco jako kleceni při hymne.

Martin

Ale no taak, co ty palce dolů? Neberte všechno tak vážně

Goodman

Martine, dávám ti mínus. Vyjadřovat podporu Goodmanovi je totiž strašně fuj. Jako bys nevěděl, ze je to nevtipny dobytek co neumí ani pořádné česky. Navíc neuctívá menšiny a vyjadřuje se k nim dokonce kriticky! Taková špína nemá na internetu místo.

akuhtr

Náhodou, slovenská varianta prvního je dokonalá 😀