Daily Hopper: Monotónní starty a povolení pro orbitální mise Starship

Na Twitteru vychází vtipný komiks ze světa kosmonautiky a především ze Starbase, kde SpaceX vyvíjí Starship. The Daily Hopper pravidelně zveřejňuje nové komiksy, přičemž často jsou hlavními postavami Starhopper, Falcon 9 nebo různé prototypy Starship a Super Heavy. Se svolením autora jsme se rozhodli komiksy týkající se SpaceX překládat do češtiny a slovenštiny.

V tomto vydání přeložených komiksů se podíváme na aktuální monotónnost u startů raket a také získání povolení pro orbitální mise Starship.

Pokud se vám tyto komiksy líbí, můžete jejich autora finančně podpořit na Patreonu a získat za to určité výhody.

Přípravu obrázků na překlad a vytvoření slovenské verze zajišťuje Martin Dravecký. Překlad do češtiny má na svědomí Petr Melechin.

Konečně změna

SpaceX startuje každých pár dnů, ale někdy to může působit dost monotónně. Start nějaké jiné rakety pak může působit jako zjevení.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Povolení

SpaceX konečně získalo povolení FAA pro orbitální starty Starship ze Starbase, ale je na první misi všechno připraveno?

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Už brzy

Testování orbitálních prototypů probíhá v plném proudu, takže na rampě možná již brzy uvidíme kompletní sestavu Starship S24 a Super Heavy B7. Těšíte se?

Nejnovější vydání přeložených komiksů Daily Hopper:

Starší vydání najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře