Daily Hopper: Raketa roku, start JWST a krušný návrat prvního stupně Falconu 9

Na Twitteru vychází vtipný komiks ze světa kosmonautiky a především ze Starbase, kde SpaceX vyvíjí Starship. The Daily Hopper pravidelně zveřejňuje nové komiksy, přičemž často jsou hlavními postavami Starhopper, Falcon 9 nebo různé prototypy Starship a Super Heavy. Se svolením autora jsme se rozhodli komiksy týkající se SpaceX překládat do češtiny a slovenštiny.

V posledním letošním vydání se podíváme na raketu roku, start Webbova teleskopu a krušný návrat prvního stupně Falconu 9 do přístavu.

Pokud se vám tyto komiksy líbí, můžete jejich autora finančně podpořit na Patreonu a získat za to určité výhody.

Přípravu obrázků na překlad a vytvoření slovenské verze zajišťuje Martin Dravecký. Překlad do češtiny má na svědomí Petr Melechin.

Osobnost roku

Elon Musk byl nedávno vyhlášen osobností roku hned dvěma magazíny, a tak je teď na Silvestra na místě vyhlásit také raketu roku.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Čekání je u konce

Vesmírný dalekohled Jamese Webba byl mnoha letech odkladů konečně dopraven na oběžnou dráhu. Tuto událost roku sledovali také ve Starbase.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸


Nenasytné monstrum

První stupeň Falconu 9 s číslem B1069 se vrátil do přístavu z mise CRS-24 s poškozenými nohami a motory. Může za to monstrum jménem OctaGrabber?

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Předchozí vydání přeložených komiksů Daily Hopper:

Starší vydání najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře