Dokument o Falconu Heavy nyní v češtině

AKTUALIZACE: Odkaz na video už bohužel nefunguje.

Loni v listopadu jsme informovali o novém dokumentu National Geographic o SpaceX a premiéře Falconu Heavy. Pokud jste jej však tehdy propásli a doteď jste jej neviděli (nebo se na něj chcete podívat znovu při příležitosti blížícího se druhého startu), připravili jsme pro vás verzi s českými titulky. Překladatel si přál zůstat v anonymitě.

„Mars: Inside SpaceX” je 45minutový dokument o SpaceX zaměřený především na loňskou premiéru Falconu Heavy. Dokument sice oddaným fanouškům SpaceX nenabídne moc nových informací, ale zato se v něm objeví spousta předtím neviděných záběrů z příprav a startu Falconu Heavy. Štáb National Geographic byl přítomen u demonstrační mise, takže dokument také obsahuje rozhovory s Elonem Muskem a spoustu záběrů z dění v řídícím středisku na Canaveralu, odkud Musk na start dohlížel. Kromě Falconu Heavy se dokument věnuje také začátkům SpaceX a důležitosti znovupoužitelnosti, které se SpaceX začalo naplno věnovat s raketou Falcon 9. Dále uvidíte třeba dříve neviděné záběry na výbuch prvního Falconu 1 či se projdete po věži na rampě LC-39A, kam Elon vzal štáb a své syny na prohlídku.

Pro podrobnější pohled za demonstrační misí navštivte sérii článků Ohlédnutí za premiérou Falconu Heavy. Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.


Líbí se vám takovéto články? Chodíte na ElonX rádi a chcete, aby web zůstal bez reklam a redakce nadále vydávala kvalitní obsah? Vyjádřete svou podporu a spokojenost pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se po bok ostatních dobrodinců, kteří už web podpořili. Děkujeme za přízeň!

Petr MelechinMohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Kamil

Ok, ale v místním přehrávači mi chybí možnost přehodit to na velkou obrazovku, co je na YT normálně. A na YT to je bez titulků

Kamil

Mám jen Chromcast, takže je to TV bez prohlížeče. Ale pustil jsem si dabovanou verzi a ta přehodit šla.

JohnyRnR

Na jednom populárním českém serveru je k dispozici jak titulkovaná, tak dabovaná verze ke stažení😉

Míra

Populární český server – to může být jedině ElonX !

Premek

Dobrá práce, ale na YouTube to je v českém znění…

Martin

Český dabing nájdete TU. Príjemné sledovanie ^_^

Míra

Tak díky anonymnímu překladateli… 🙂