Dokument o Falconu Heavy nyní v češtině

Loni v listopadu jsme informovali o novém dokumentu National Geographic o SpaceX a premiéře Falconu Heavy. Pokud jste jej však tehdy propásli a doteď jste jej neviděli (nebo se na něj chcete podívat znovu při příležitosti blížícího se druhého startu), připravili jsme pro vás verzi s českými titulky. Překladatel si přál zůstat v anonymitě.

„Mars: Inside SpaceX” je 45minutový dokument o SpaceX zaměřený především na loňskou premiéru Falconu Heavy. Dokument sice oddaným fanouškům SpaceX nenabídne moc nových informací, ale zato se v něm objeví spousta předtím neviděných záběrů z příprav a startu Falconu Heavy. Štáb National Geographic byl přítomen u demonstrační mise, takže dokument také obsahuje rozhovory s Elonem Muskem a spoustu záběrů z dění v řídícím středisku na Canaveralu, odkud Musk na start dohlížel. Kromě Falconu Heavy se dokument věnuje také začátkům SpaceX a důležitosti znovupoužitelnosti, které se SpaceX začalo naplno věnovat s raketou Falcon 9. Dále uvidíte třeba dříve neviděné záběry na výbuch prvního Falconu 1 či se projdete po věži na rampě LC-39A, kam Elon vzal štáb a své syny na prohlídku.

Poznámka: Pokud preferujete český dabing, ten je k dispozici také.

Pro podrobnější pohled za demonstrační misí navštivte sérii článků Ohlédnutí za premiérou Falconu Heavy. Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.


Líbí se vám takovéto články? Chodíte na ElonX rádi a chcete, aby web zůstal bez reklam a redakce nadále vydávala kvalitní obsah? Vyjádřete svou podporu a spokojenost pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se po bok ostatních dobrodinců, kteří už web podpořili. Děkujeme za přízeň!
 • Mohlo by se vám líbit...

  10
  Diskuze

  avatar
    Odebírat komentáře  
  nejnovější nejstarší nejlepší
  Nastavit upozorňování na
  Míra
  Host
  Míra

  Tak díky anonymnímu překladateli… 🙂

  Premek
  Host
  Premek

  Dobrá práce, ale na YouTube to je v českém znění…

  Martin
  Host
  Martin

  Český dabing nájdete TU. Príjemné sledovanie ^_^

  Kamil
  Host
  Kamil

  Ok, ale v místním přehrávači mi chybí možnost přehodit to na velkou obrazovku, co je na YT normálně. A na YT to je bez titulků

  JohnyRnR
  Host
  JohnyRnR

  Na jednom populárním českém serveru je k dispozici jak titulkovaná, tak dabovaná verze ke stažení😉

  Míra
  Host
  Míra

  Populární český server – to může být jedině ElonX !