Elonovinky #167: Elon Musk si oblíbil Texas, vesničku Boca Chica přejmenoval na Starbase

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém web ElonX spolupracuje s Živě a Mall.TV. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Elon Musk se nedávno přestěhoval do Texasu a koncentruje tam stále více aktivit svých firem. Nachází se zde také Boca Chica, kde SpaceX buduje rozsáhlé zázemí pro výrobu a testování Starship. Firma se dokonce nedávno rozhodla Boca Chica přejmenovat na Starbase neboli Hvězdnou základnu. Tím ale její plány pro tento region nekončí.

Předchozí epizody Elonovinek:

Starší epizody najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Martin

Elon jede!

Hem

Chtelo by to zalozit Cesky kosmicky program, at ma konkurenci.

Teslichard

Konkurenciu? S vedomosťami a sebaistotou ktorú vidím na internetových portáloch v komentároch by Elona jeden Pepa a jeden Jiří z Hornej Dolnej udupali do Zeme behom jedného roka vývoja rakety v stodole.

Hem

No, tak proc tady jeste ztracime cas tlachanim ? 🙂

Teslichard

to sa pýtaj expertov na vývoj rakiet, Pepa a Jiří. 😀

Jarda B.

Myslím, že Pepa a Jiří se do toho už pustili 😀 https://www.youtube.com/watch?v=8zH9uU6hsHA

Michal Andrej

Takže aj Mary sa musí premenovať na StarbaseGal 😉

Honza1616

Neuvěřitelné jak rychle to tam roste, ani Google mapy nejsou aktualizované když jsem se tam díval, a teď tam stojí toto…za nějaké 2 roky…
Docela vtipné je, jak tam uprostřed pozemků a areálu SpaceX stoji dokola zastavěná firma UTRGV STARGATE, předpokládám že Elon je vystěhuje až mu začnou zavazet 😀 😀