Jak SpaceX přepravuje Falcony

Jak jistě víte, raketa Falcon 9 se vyrábí v Kalifornii, ale většinou startuje z Floridy na opačném konci Spojených států. Zároveň si raketa musí aspoň jednou projít testováním v Texasu. To znamená, že Falcony je potřeba levně a bezpečně přepravit tisíce mil. Nemluvě o tom, že zachráněné první stupně je nutné odvézt z přístavu nebo z přistávací plošiny.

Jak SpaceX řeší tyto logistické operace a jak se to liší od přístupu NASA v dobách Saturnu V? To se dozvíte v novém videu z kanálu Primal Space, od kterého jste mohli nedávno vidět také video o kamerách, které SpaceX používá při svých živých přenosech.

Dnešní video jsme opět opatřili českými titulky. Překlad zajistil MagyG a korekturu Petr Melechin.

Pro další informace o tomto tématu můžete navštívit článek o tom, jak probíhalo zpracování rakety v přístavu během mise SES-10, kde se také řeší problematika přepravy stupně.

Na překladu dalších videí už pracujeme. A pokud chcete s překladem videí pomoct i vy, neváhejte se ozvat na email kontakt@elonx.cz. Oceníme jakoukoli pomoc!

Články s otitulkovanými videi o SpaceX najdete zde, další pak také v sekci Videa.


Líbí se vám takovéto články? Chodíte na ElonX rádi a chtěli byste, aby web zůstal bez reklam a autor mohl nadále vydávat kvalitní obsah? Vyjádřete svou podporu a spokojenost pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už web podpořili. Děkuji za přízeň!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře