Komiks Daily Hopper vtipně komentuje patálie prototypů Starship, přeložili jsme ho do češtiny i slovenštiny

Na začátku roku začal na Twitteru vycházet vtipný komiks ze světa kosmonautiky a především z Boca Chica, kde SpaceX vyvíjí Starship. Účet The Daily Hopper momentálně zveřejňuje každý den nový komiks, přičemž často jsou hlavními hrdiny Starhopper, nádrž SN7.2 nebo různé prototypy Starship a Super Heavy. Se svolením autora jsme se rozhodli všechny komiksy o SpaceX přeložit do češtiny a slovenštiny. Plánujeme průběžně překládat i případné budoucí komiksy, které budou pojednávat o SpaceX.

Pokud se vám tyto komiksy líbí, můžete jejich autora finančně podpořit na Patreonu a získat za to určité výhody.

Přípravu obrázků na překlad a vytvoření slovenské verze zajistil Martin Dravecký. Překlad do češtiny má na svědomí Petr Melechin.

Předstartovní tréma

Starship SN9 už má svůj let za sebou, ale komiks nám prozrazuje, že tento prototyp byl před svým startem z pochopitelných důvodů nervózní.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Otravný vítr

Přípravy na start Starship SN9 navíc zdržoval velmi nepříjemný vítr.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Zelený plamen

Přistání Starship SN9 nakonec nedopadlo dobře, ale to zřejmě bylo tím, že se Starship i Raptor až moc inspirovaly u předchozího prototypu SN8.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Starship SN10

Po ne zcela úspěšném letu SN9 byl další na řadě prototyp Starship SN10. U něj fanoušci doufali, že se mu už podaří přistát. Výsledek testovacího letu ale nakonec zaskočil nejen diváky, nýbrž i přihlížející nádrž SN7.2 a Starhoppera.

🇨🇿

🇸🇰

Poznámka: RUD je skratka neformálneho výrazu Rapid Unscheduled Disassembly (Rapídne Neplánované Demontovanie), ktorý sa v kozmonautike používa ako synonymum pre neplánované zničenie stroja.

🇺🇸

Kamarádi

Úkolem zkušební nádrže SN7.2 bylo prověřit odolnost konstrukce z 3milimetrové oceli místo 4milimetrové, ze které byly vyrobeny všechny dosavadní prototypy Starship. Nádrž se na rampě skamarádila se Starhopperem, ale po tlakových zkouškách byla odvezena zpět do montážního areálu. Starhopperovi se brzy poté začalo stýskat.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Nový soused

Po odvozu z rampy dostala nádrž SN7.2 nového, nesympatického souseda.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Smutný Starhopper

Starhopperu se stýskalo po SN7.2, a tak začal upadat do deprese. Naštěstí se stále najdou lidé, kteří na přínosy Starhopperu nezapomínají.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Další přeložené komiksy Daily Hopper najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře