Prohlédněte si Starbase v první části nového rozhovoru s Elonem Muskem o Starship, nyní s českými titulky

Everyday Astronaut minulý týden vydal první ze čtyř částí dlouhého rozhovoru s Elonem Muskem. Rozhovor se uskutečnil ve Starbase, kde SpaceX vyvíjí a vyrábí Starship a Super Heavy, takže video je zároveň prohlídkou zdejších zařízení SpaceX. Loni v létě proběhl podobný rozhovor, který jsme pro vás tehdy také přeložili do češtiny.

V první části rozhovoru uvidíte montážní areál ve Starbase, kde se zrovna vyráběly prototypy Super Heavy B8 a Starship S24 a S25. Elon Musk a jeho kolega Joe Petrzelka ve videu probírají především tato témata:

  • Důvody pro budování obrovské montážní haly přezdívané Mega Bay
  • Princip fungování manévrovacích trysek na Starshiú a Super Heavy, které místo dusíku využívají plyny upouštěné z hlavních nádrží
  • Proč má Super Heavy rozšířenou spodní část a roštová kormidla místo jiného typu řídících ploch
  • Jak funguje systém pro vypouštění družic Starlink ze Starship
  • Proč tepelný štít na Starship nepoužívá překrývající se destičky
  • Jak bude zachytávána loď Starship pomocí Mechazilly
  • Proč je Elon nespokojený s předními klapkami na Starship

Rozhovor bude mít celkem čtyři části, které budou zahrnovat například návštěvu orbitální rampy nebo podrobný pohled na motor Raptor. Až budou tyto další díly vydány, plánujeme je také přeložit do češtiny. Je to práce na spoustu hodin, takže pokud titulky považujete za přínosné, zvažte prosím finanční podporu redakce, jejíž členové pracují na ElonX ve svém volném čase. Zároveň hledáme další překladatele a redaktory, tak se ozvěte, pokud máte zájem přiložit ruku k dílu. 🙂


Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře