První část rozhovoru s Elonem Muskem ve Starbase nyní s českými titulky

Před pár dny jste si u nás mohli přečíst velké shrnutí rozhovoru Everyday Astronauta s Elonem Muskem, který se věnoval převážně Starship. Rozhovor ale má přes 2 hodiny, takže pochopitelně nebylo možné zahrnout do článku vše a soustředil jsem se v něm hlavně na novinky a zajímavosti, které jsme nikdy předtím neslyšeli. Navíc součástí rozhovoru je také prohlídka areálu SpaceX ve Starbase, a tu je potřeba vidět na vlastní oči.

Překlad rozhovoru jsme vzhledem k jeho délce původně neplánovali. Ale nakonec se nám ozval čtenář Petr Voříšek, který se rozhodl celý rozhovor přeložit do češtiny. Díky němu si tedy můžete video užít i bez znalosti angličtiny. Zatím je přeložen první díl a zbylé dva by měly následovat později, ale přesné datum vydání ještě nevíme.

První díl se věnuje například Muskově inženýrské filozofii, kterou ilustruje mimo jiné na konkrétních příkladech z výroby Tesly Model 3. Dále se dozvíte spoustu věcí o roštových kormidlech a manévrovacích tryskách na Super Heavy nebo třeba parametrech motorů Raptor.


Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

33 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře