Neuralink pod lupou #20: Přeložená videa Neuralinku, 2. část

Dnes si v rámci nekonečné série Neuralink pod lupou představíme další čtyři videa z profilu Neuralinku na YouTube, z nichž některá jsme doplnili o české titulky. Videa pojednávají o tom, jak funguje rozhraní Neuralinku implantované pokusným prasatům, jak vypadá práce na vývoji neurochirurgického robota a nebo o tom, jak se makak Pager díky rozhraní naučil ovládat počítačovou hru Pong pomocí svých „myšlenek“.

[Česky] Snout Boops | Pípání rypákem

Vyšlo: 30. 8. 2019

Délka: 1:27

Shrnutí: Jde o vystřiženou část výroční prezentace Neuralinku z léta 2020, ve které firma demonstrovala fungování implantátu v hlavě pokusného prasete. Demo komentuje Elon Musk.

[Česky] Working on the Neuralink Robot | Vývoj robota Neuralinku

Vyšlo: 30. 1. 2021

Délka: 2:35

Shrnutí: Neuralink zde prostřednictvím svých zaměstnanců prezentuje, jak vypadá práce při vývoji neurochirurgického robota, který implantuje vlákna s elektrodami do mozku. Cílem videa je nábor nových pracovníků a zajímavostí je, že v něm specialisté Neuralinku tvrdí, že pro práci na vývoji neurochirurgického robota nemusíte vlastně vůbec nic vědět o neurochirurgii.

[Česky] Monkey MindPong | Opičí myšlenkový Pong

Vyšlo: 9. 4. 2021

Délka: 3:27

Shrnutí: O tomto videu jsme vydali dva články – můžete je najít zde a zde. Jde o jednoznačně nejpopulárnější video Neuralinku – vidělo ho přes 5 milionů lidí. Hlavním hrdinou je v něm makak Pager, který hraje hru Pong s použitím rozhraní Neuralinku. Součástí je také komentář popisující, jak zařízení funguje a jak probíhaly testy s makakem.

Monkey MindPong Picture-in-Picture | Opičí myšlenkový Pong (obraz v obraze)

Vyšlo: 9. 4. 2021

Délka: 2:29

Shrnutí: Video neobsahuje komentář. Ukazuje opičáka Pagera jak hraje MindPong. V levém dolním rohu pak vidíme vzruchy (angl. spikes), které registruje jeden z jeho dvou implantátů. Je zde pěkně vidět, jak se vzruchová křivka mnohem více vychyluje, když Pager hýbe svým „hráčem“.

< Předchozí část Následující část >

Předchozí články ze série Neuralink pod lupou:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře