Novinky o Starship: Statické zážehy Super Heavy B7 a Starship S24 a stíhačky ve Starbase

SpaceX v Boca Chica (Starbase) v jižním Texasu vyvíjí, vyrábí a testuje kosmickou loď Starship a raketu Super Heavy. Místní obyvatelé podrobně dokumentují aktivity firmy, ale děje se toho tolik, že je obtížné všechno sledovat. Portál NASA Spaceflight naštěstí vydává pěkná videa, která krátce shrnují nejdůležitější dění ve Starbase a člověk se díky nim může snadno udržovat v obraze. Rozhodli jsme se tedy některá jejich videa překládat do češtiny.

Po delší pauze tu pro vás máme překlad dalšího shrnutí aktivit ve Starbase od NASA Spaceflight. Video pojednává o testování Super Heavy B7 od červencového výbuchu až po nedávné statické zážehy. Zároveň se věnuje lodi Starship S24, která už také absolvovala celou řadu testů, včetně prvních statických zážehů. Tyto prototypy by se měly vydat na první orbitální testovací misi, ale ve výrobě jsou další exempláře. Starbase navíc nedávno navštívilo i několik stíhacích letounů, takže na své si dnes přijdou i fanoušci letectví.

Tato epizoda původně vyšla 5. září a od té doby prošla Super Heavy B7 dalším spin prime testem a Starship S24 poprvé absolvovala statický zážeh všech šesti motorů.

Pokud se chcete podílet na překladech videí pro ElonX, kontaktujte nás na adrese kontakt@elonx.cz!

Aktuální informace o vývoji a výrobě Starship a Super Heavy můžete sledovat u nás na webu. Sledujeme také přípravy na první orbitální start. K dispozici máte navíc i podrobný přehled všech prototypů.


Předchozí epizody Novinek o Starship zde a další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.


Přispějte prosím na provoz webu ElonX, aby mohl nadále zůstat bez reklam. Podpořte nás pomocí služby Patreon či jinak a zařaďte se tak po bok ostatních dobrodinců, kteří už finančně přispěli. Děkujeme!

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
PetrV

Plánují stohování B7 a S24. Blíží se statický zážeh.