Elonovinky #78: Pokračují přípravy na lety Crew Dragonu s astronauty

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.

Od dubnové exploze lodi Crew Dragon uběhly už skoro 4 měsíce a SpaceX nedávno konečně vydalo vyjádření s předběžnými výsledky ohledně této nehody. Co za výbuch mohlo a co je v plánu dále? Firma nadále připravuje první lety s posádkou – byla upravena věž na rampě LC-39A, testují se padáky a astronauté provádějí nácvik se skafandry.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

3
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
TomášH
Host
TomášH

Zdravím, dá sa na webe alebo tu u Vás najst nejaký článok o tom skafandri od SpaceX čo sa bude používať pri CrewDragon misiách? Myslím nejaké bližšie špecifikácie technické atď. Som síce English friendly ale potešil by ma článok v CZ alebo SK. Vopred ďakujem za typ.