Tesla plánuje otevřít pražský servis 1. dubna, ale stále shání zaměstnance

Čeští majitelé vozů Tesla, kterých je v tuzemsku registrováno necelých 700, se musejí potýkat s nepříjemným problémem. Americká automobilka totiž stále v Česku nemá otevřené své servisní středisko a čeští majitelé tak musí dojíždět do sousedního Rakouska či Německa. Tam Tesla provozuje servisy například v Mnichově, Norimberku či ve Vídni. Elon Musk během konferenčního hovoru ke čtvrtému kvartálu roku 2018 prohlásil, že výstavba nových servisních středisek je jednou z priorit Tesly pro rok 2019. Automobilka se v tomto ohledu začala v České republice činit již na konci roku 2018, kdy zde založila své zastoupení Tesla Czech Republic s.r.o.

Postupně se na veřejnost dostalo, že servis bude otevřen v pražských Vysočanech v pobočce společnosti Advantage Cars. S tou ale Tesla nebude mít nic společného, mělo by se jednat jen o pronájem prostorů. V průběhu ledna a února pak probíhalo přestavování pronajatých prostorů na servisní středisko. Podle šéfa české Asociace elektromobility a inovativních technologií Radovana Hasaly bylo otevření plánováno již koncem února či v průběhu března, ale nám se teď od zdroje blízkého celé situaci podařilo zjistit, že předběžný termín otevření je momentálně stanoven na 1. dubna.

Nejde každopádně s jistotou tvrdit, že tento termín automobilka dodrží, dle svých webových stránek totiž stále shání tři zaměstnance, a to na klíčové funkce. Jde o pozice „servisní technik“, „mobilní servisní technik“ a „poradce pro náhradní díly“. Z původních pěti pracovních pozic se tedy zatím podařilo naplnit jen dvě, což může být důvodem pro zdržení otevření. K dispozici jsou každopádně zatím alespoň fotografie servisu pořízené firmou Teslicka.cz:

Nabízí se ale také otázka, jak to bude s prodeji vozů Tesla v Česku. Momentálně je nákup možný buď v zahraničí nebo s využitím prostředníka – ani jedna varianta samozřejmě není úplně ideální. Jako ukázka budoucího vývoje Tesly v Česku ale může posloužit Portugalsko. Tam automobilka otevřela servisní středisko v říjnu roku 2016, načež přibližně po půl roce začala také s oficiálním přijímáním objednávek a prodejem. V případě Česka by dávalo smysl, kdyby předávání vozů zákazníkům probíhalo právě v pražském servisu, což by bylo v souladu se strategií firmy omezit samostatné obchody. Kromě Česka Tesla chystá otevřít servis též v Polsku, je tedy možné, že hodlá se svými vozy v blízké budoucnosti expandovat dále na východ od Německa.

Tesla také aktuálně v Evropě provádí úpravy sítě nabíjecích stanic Supercharger kvůli zajištění kompatibility s konektorem typu CCS, který využívá evropská varianta Modelu 3. V Česku jsou momentálně Superchargery na třech místech a na Slovensku na dvou, přičemž přidávání přípojek CCS začalo už v únoru a všechny tři české stanice už úpravami prošly.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře